Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Premier spotkał się z samorządowcami. Wśród zaproszonych prezydent Tomaszowa

6 października Mateusz Morawiecki spotkał się w KPRM z samorządowcami. Premier poruszył temat kryzysu energetycznego. Wśród samorządowców na spotkaniu obecny był Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Szef rządu poinformował, że w kwestii prądu małe i średnie przedsiębiorstwa będą miały „specjalną taryfę”. – Postaramy się wam zapewnić dużo tańszy prąd niż ten, który był proponowany – powiedział.

W czwartek (6 października) rząd, reprezentowany m.in. przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz minister klimatu i środowiska Annę Moskwę, spotkał się z samorządowcami, by zapowiedzieć nowy program pomocowy. Skierowany będzie nie tylko do samorządów, ale też mały i średnich przedsiębiorstw (MŚP) zatrudniających do 250 osób.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że na skutek kryzysu energetycznego, propozycje spółek energetycznych, które trafiają do samorządów, trafiają również do odbiorców wrażliwych, są to propozycje niezwykle wysokich podwyżek – przyznał Mateusz Morawiecki.

Na piątek, 7 października,ma odbyć się protest przed Sejmem i KPRM, który organizuje ruch Samorządowy TAK! Dla Polski. Włodarze miast i gmin z całej Polski przyjadą do Warszawy, aby zaprotestować przeciwko „nieuzasadnionym, gigantycznym podwyżkom cen energii i kosztom życia”.

„Wspólnoty lokalne nie powinny stawać przed dylematem czy skracać liczbę godzin lekcyjnych w szkołach, zamykać baseny, likwidować linie tramwajowe i autobusowe czy gasić latarnie na ulicach. Nie pozwólmy, żeby mieszkańcy i przedsiębiorcy musieli płacić za horrendalne i nieuzasadnione nadzwyczajne zyski spółek Skarbu Państwa” – napisano w apelu Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski do prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook