Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Premierowy występ chóru Gminnego Ośrodka Kultury w Lubochni

Z okazji jubileuszu 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w kościele parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lubochni raz w miesiącu podczas mszy św. odbywają się wystąpienia parafian. W niedzielę, 15 kwietnia 2018 roku swoim wystąpieniem zaszczycił nowo powstały chór.

Chór działający przy Gminnym Centrum Kultury w Lubochni,  powstał 9 marca 2018 roku. Śpiewa w nim młodzież licealna, a także dorośli mieszkańcy gminy, których łączy wspólna pasja do muzyki. W repertuarze zespołu jest muzyka wartościowa, piękna i poruszająca. Śpiewać można w każdym wieku i w każdym miejscu, to okazja, by wykorzystać swoją pasję do śpiewania przez młodzież i dorosłych, a także doskonały sposób na rozbudzenie i rozwijanie swoich muzycznych zainteresowań. Chór tworzy 25 osób, pod kierownictwem mieszkańca gminy Żelechlinek Łukasza Pawlika, studenta Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

– Chór to moje marzenie – mówi dyrektorka Gminnego Centrum Kultury w Lubochni Justyna Łomża – Zawsze chciałam, żeby przy Centrum Kultury takowy działał. Nadarzyła się okazja powołania go, kiedy ks. proboszcz zwrócił się do mnie z prośbą o przygotowanie krótkiego przedstawienia z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości. Miałam szczęście. To ludzie zdyscyplinowani i chętni do współpracy. Ubolewam na tym, że mało mężczyzn się do nas zgłosiło i zapraszamy panów, którzy zechcieli by do nas dołączyć.

Wszystkich zainteresowanych muzykowaniem zapraszamy na próby w do GCK w Lubochni.

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook