Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Protest w obronie wolnych mediów odbył się w Tomaszowie Mazowieckim

Manifestacje w obronie TVN i niezależności mediów odbyły się wczoraj, 10 sierpnia w kilkudziesięciu miastach Polski, swój protest miał też Tomaszów Mazowiecki.

O godzinie 18 na pl. Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zabrało się kilkadziesiąt osób, którym nie podoba się   projekt ustawy Prawa i Sprawiedliwości. Projekt w praktyce oznacza wykluczenie nadawania przez telewizje z grupy TVN. Wśród protestujących dominowało hasło „precz z cenzurą”.

Projekt PiS, dotyczący nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Według projektu koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG
Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji projekt jest wymierzony w Grupę TVN, bo wejście w życie zawartych w projekcie przepisów może oznaczać konieczność sprzedaży TVN-u przez amerykański koncern Discovery.

Protesty w całej Polsce powstały z inicjatywy KOD, organizacji dziennikarskich i społecznych, w 93 miejscowościach w całym kraju odbyły się manifestacje pod hasłem „Wolni ludzie, wolne media, wolna Polska”. W Tomaszowie protest zorganizował Tomaszowski Kongres Kobiet.

 

zdjęcia: Tomaszowski Kongres Kobiet

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook