Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Puchar starosty dla drużyny tomaszowskiej policji. VIII Turniej Kręglarski Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK

W kręgielni miejskiej w Tomaszowie Maz. w sobotę, 15 grudnia, odbył się VIII Turniej Kręglarski Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK. Uczestniczyło w nim 7 zespołów (4-osobowych) reprezentujących 5 tomaszowskich klubów oraz krwiodawcy z 2 klubów z powiatu opoczyńskiego.

Trwa VIII Turniej kręglarski drużynowy krwiodawców PCK

Opublikowany przez Format3A Sobota, 15 grudnia 2018

Imprezę zorganizowano w roku 60-lecia honorowego krwiodawstwa w PCK. Patronat nad turniejem objął starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski i prezydent miasta Tomaszowa Marcin Witko. Głównym organizatorem turnieju był prezes Klubu HDK PCK przy I LO Antoni Smolarek, a sędzią głównym Grzegorz Wągrodzki. Każdy z zawodników wykonywał 30 rzutów do pełnego ustawienia kręgli.

W klasyfikacji zespołowej wygrała drużyna Klubu HDK PCK przy tomaszowskiej KP Policji zdobywając 368 pkt. i puchar starosty tomaszowskiego. Skład zwycięzców: Grzegorz Kołodziejski, Arkadiusz Knap, Agnieszka Jankowska, Izabela Wojciechowska.
Drugie miejsce i puchar prezydenta Tomaszowa wywalczył Klub HDK PCK „Krewniacy” przy OSP Kamień – 331 pkt. Trzecia lokata i puchar prezesa Klubu HDK PCK przy I LO dla klubu przy ZSP nr 8 Tomaszów – 327 pkt. Kolejne miejsca zajęli krwiodawcy z tomaszowskich klubów: Kropla Życia, ZSP nr 2, Opoczno I, ZSP nr 6.

Wśród kobiet doszło do bardzo wyrównanej walki o pierwsze miejsce. Obie zawodniczki uzyskały po 110 pkt. O kolejności zdecydowały więc wyniki najlepszych serii. Ostatecznie wygrała Agnieszka Jankowska (KPP) przed Zuzanną Chaber ZSP nr 6) i Aleksandrą Gierach (ZSP nr 2) – 100 pkt.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Dariusz Charkiewicz (Kropla Życia) – 153 pkt., przed Grzegorzem Kołodziejskim (KPP) – 133 pkt. i Michałem Dziubińskim (ZSP nr 8) – 125 pkt.

W turnieju prezesów Klubów (10 rzutów) najlepszy był Dariusz Charkiewicz (Kropla Życia) – 46 pkt., drugie miejsce zajął Grzegorz Kołodziejski (KPP) – 43 pkt., a trzecie Piotr Jesionek (Opoczno I) – 35 pkt.

Oprócz pucharów trzem czołowym zespołom wręczono medale, a wszystkim drużynom dyplomy. Natomiast trójka najlepszych kobiet, mężczyzn i prezesów Klubów otrzymała medale i upominki.
W imieniu starosty tomaszowskiego i prezydenta miasta Tomaszowa trofea wręczała wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Beata Stańczyk oraz prezesi Klubów Antoni Smolarek, Dariusz Charkiewicz i Tadeusz Przywara.

Współorganizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Klub HDK PCK Kropla Życia.

Z okazji 60-lecia krwiodawstwa w PCK miłą niespodzianką dla uczestników był smakowity tort od Firmy Tomasza Mazurka.