Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

„Ratujmy pszczoły razem”. 250 tysięcy pszczół zamieszkało teren Galerii Tomaszów

Pięć rodzin, 6 czerwca, zamieszkało na terenie Galerii Tomaszów. Inicjatywa jest częścią kampanii „Ratujmy pszczoły razem”. Projekt powstał z inicjatywy tomaszowskiej galerii.

Celem akcji jest promowanie wiedzy na temat pszczół i uzmysławianie jak ważna jest ich ochrona. Kluczowym działaniem w ramach kampanii jest adopcja pszczelej pasieki. W każdym z uli mieszka 50 tysięczna rodzina łagodnej rasy pszczół Karińskich zwanych Krainka. Bliskość rzeki oraz Parku Bulwary stwarza idealne warunki dla tych pracowitych owadów.

Pasieką opiekuje się Rejonowego Koła Pszczelarzy.

Opiekując się pasieką chcemy pokazać jak bardzo są nam niezbędne do zachowania bioróżnorodności. Miejski mód, wbrew pozorom, nie jest bardziej zanieczyszczony i nie odbiega, jakością od tego, który produkują pszczoły na terenach rolniczych– podkreśla Piotr Robaszek, pszczelarz.

Na pierwsze zbiory musimy poczekać do przyszłego roku, jak zapewnia Ewelina Oleksy dyrektor galerii, klienci będą mieli okazję jako pierwsi spróbować miodu akacjowego.

Celem akcji, „Ratujmy pszczoły razem”, nie jest produkcja miodu a ochrona pszczół i dzikich zapylaczy – mówi Olga Wiernicka, marketing manager- Ten niecodzienny projekt ma zachęcić Tomaszowian i mieszkańców okolicznych miejscowości, do włączenia się w działania na rzecz tych owadów min. innymi poprzez budowanie pasiek i hoteli dla dzikich zapylaczy czy sadzenie roślin miododajnych.

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook