Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Projekt Warszawa lepszy od Lechii

22 grudnia Lechia Tomaszów Mazowiecki nie zdołała urwać nawet seta Projektowi Warszawa. Stołeczna drużyna od początku meczu była bardzo skoncentrowana i niemal cały czas kontrolowała przebieg gry. MVP pojedynku został wybrany Dusan Petković, który zapisał na swoim koncie 18 punktów, atakując z 76% skutecznością.

Otwarcie pojedynku było zacięte, skutecznie atakowali Dusan Petković i Marcel Hendzelewski (6:7). Gospodarze nie ustrzegli się prostych błędów, gdy warszawianie zapunktowali blokiem, odskoczyli na 12:9. W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Tomaszowianom nie można było odmówić woli walki, ale skuteczniejsi byli goście. Większość wymian kończyła się w pierwszym uderzeniu, na prowadzeniu pozostawali warszawianie. Głównym punktującym stołecznej ekipy pozostawał Petković. Po kontrataku Igora Grobelnego pierwszą przerwę wykorzystał trener Rebzda (16:20). W końcówce wciąż warunki dyktowali siatkarze Projektu. Gdy ataku nie skończył Hendzelewski, o kolejny czas poprosił szkoleniowiec Lechii (18:23). Kolejne akcje to błędy po obu stronach siatki (20:24). Pierwszą piłkę setową gospodarze obronili, ale w kolejnej akcji przez środek skutecznie zaatakował Jakub Kowalczyk, kończąc seta.

Chociaż początek drugiego seta toczył się po myśli gości (3:5), po ataku Sławomira Stolca i bloku na Fornalu Lechia wyszła na prowadzenie 6:5. Obie drużyny nie potrafiły wyeliminować ze swojej gry pomyłek, wynik oscylował wokół remisu (10:10). Podobnie jak w poprzednim secie, również tym razem większość akcji była krótka. Za sprawą ataków Kowalczyka i Petkovicia Projekt zbudował przewagę, przy stanie 15:12 dla warszawian o czas poprosił Bartłomiej Rebzda. Seria przy zagrywkach Petkovicia trwała, po asie tego zawodnika jeszcze jedną przerwę wykorzystał trener gospodarzy (12:18). Dopiero w kolejnej akcji błąd na siatce popełnił Kowalczyk. W dalszej fazie seta punkty dla Lechii padały głównie po błędach rywali (16:21). Po skutecznym bloku Projekt miał serię piłek setowych. Już pierwszą z nich wykorzystał zagraniem z przechodzącej piłki Angel Trinidad De Haro.

Kolejne asy Mateusza Janikowskiego wyprowadziły Projekt na prowadzenie 4:1 w trzecim secie. Lechiści szybko wyrównali po asie Bartłomieja Janusa (5:5). Tomaszowianie nie zdołali zbudować wyraźnej przewagi. Z czasem do walki tomaszowian starał się poderwać Sławomir Stolc (11:11). Po drugiej stronie siatki nie mylił się Petković, ale przy stanie 13:12 trener Anastasi zdecydował się na podwójną zmianę. W kolejnych akcjach dystans się powiększał. Pojedyncze zagrania Kajetana Kulika na niewiele się zdały. Warszawianie górowali na siatce, po kontrataku Janikowskiego czas wykorzystał jeszcze trener Rebzda (15:19). Goście nie utrzymali koncentracji, w kolejnych akcjach różnica punktowa zaczęła topnieć, dlatego zareagował trener Anastasi (19:21). Serię przy zagrywkach Stolca przerwał dopiero zagraniem Trinidad (20:22). W końcówce skutecznie punktował Michał Superlak. Chociaż po ataku Damiana Barana Lechia obroniła pierwszą piłkę meczową, w kolejnej akcji zwycięstwo Projektu przypieczętował Superlak.

MVP: Dusan Petković

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Projekt Warszawa 0:3
(21:25, 17:25, 22:25)

Składy zespołów:
Lechia: Szaniawski (3), Neroj (3), Stolc (9), Hendzelewski (7), Piotrowski (4), Janus (5) Dzierżyński (libero) oraz Kubacki (libero), Tomczak, Baran (4), Sokołowski i Kulik (4)
Projekt: Kowalczyk (7), Blankenau, Nowakowski (2), Petković (18), Grobelny (7), Janikowski (4), Wojtaszek (libero) oraz Jaglarski (libero) Trinidad (2), Gałązka, Superlak (6) i Fornal (7)

Źródło: siatka.org