Kalendarz gminy Inowłódz

Nadchodzących wydarzeń: 4
«Czerwiec 2019 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Do wakacji pozostało

2019-06-20 07:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Święto Niepodległości w Inowłodzu

W Gminie Inowłódz uroczystości 11 listopada rozpoczęły się o godz. 09.00, mszą świętą w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Inowłodzu. Na zaproszenie Wójta Gminy Inowłódz przybyły delegacje radnych, sołtysów, przedstawiciele OSP, stowarzyszeń, szkół, pracownicy kultury i urzędu gminy, reprezentacje instytucji współpracujących z samorządem, harcerze, uczniowie oraz mieszkańcy.
Po mszy zgromadzeni, na czele z pocztami sztandarowymi oraz jeźdźcami konnymi: Stajnia – „Końska Zagroda” w Królowej Woli stajnia- „Koniczynka” z Poświętnego oraz stajnia „Gracjana” z Zakościela, reprezentującymi Stowarzyszenie Spalski Hubertus Jeździecki, udali się ulicami Inowłodza do parku z „pamiątkową płytą” poświęconą rozstrzelanym mieszkańcom Inowłodza i okolic.
Chór Gminy Inowłódz wraz z uczestnikami uroczystości odśpiewał Hymn Narodowy. W przemówieniu okolicznościowym wystąpił wójt Bogdan Kącki, nawiązując do niezwykle ważnych wydarzeń w dziejach naszego kraju. Podziękował za liczne przybycie i uczczenie pamięci, o tych którzy zginęli w walce za ojczyznę.
Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Podczas uroczystości wartę honorową pełnili harcerze Hufca ZHP Inowłódz.
Po części oficjalnej uczestnicy obchodów Święta Niepodległości udali się do Sali OSP w Inowłodzu na program artystyczny. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Burzustowie zatańczyli Poloneza a młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima i Gimnazjum w Inowłodzu poprzez wiersze, pieśni i opowiadania stworzyli niepowtarzalny klimat historii Polski, sprzed 100 lat.
O godzinie 12:00 uczestnicy obchodów po raz drugi odśpiewali Hymn Polski. Po hymnie na scenie zaprezentował się zespół Cekinki w koncercie pieśni patriotycznej.
Na scenie zaprezentowali się laureaci Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej pt. „Zaśpiewaj dla Niepodległej”.

Obchody Święta Niepodległości były nie tylko chwilą powagi i zadumy, ale także radości z faktu, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.

Źródło: Inowłódz
Foto: Emilia Karwat

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook