Kalendarz gminy Lubochnia

Nadchodzących wydarzeń: 0
«Kwiecień 2019 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Do egazminu maturalnego pozostało

2019-05-06 07:50:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

System informacji gminnej

Coraz więcej gmin naszego powiatu wprowadza jednolite oznakowanie ulic w swoich miejscowościach. Pierwsza była bodaj gmina Ujazd, która już w 2012 r. wprowadziła na ulicach charakterystyczne granatowo-czerwone tabliczki z nazwami. Podobne oznakowanie mają Lubochnia, Rokiciny. Tuż przed końcem kadencji oznakowanie ulic pojawiło się w gminie Czerniewice, ale tam ktoś miał fantazję i zamiast jednolitego, powszechnie obowiązującego wzorca postawiono na oryginalność i tabliczki są żółto-zielone.

W gminie Tomaszów pieniądze na jednolite oznakowanie pochodzą z funduszy sołeckich. To rady sołectw decydują, czy na ten właśnie cel wydać środki z tego funduszu. Zwykle to koszt kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Oznakowanie mają już m.in. Wąwał i Smardzewice. W ostatnim czasie do grona wsi, które się na to zdecydowały dołączył Zaborów.

Jednolite, imienne tablice na ulicach pozwalają kierowcom zaoszczędzić czas i benzynę, a zatem ostatecznie również pieniądze. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce sam Tomaszów zostanie ostatnim miejscem w powiecie bez SIM. A plany, by system wprowadzać etapami były już w 2009 r. Pierwszy etap, udało się zakończyć tuż przed wyborami samorządowymi w 2010 r. Za ponad 1,1 mln zł zaprojektowano i wykonano tablice informacyjne dla kierujących samochodami, informacje dla pieszych, tablice o obiektach zabytkowych i zbiorcze tablice informacyjne.

To co najważniejsze, czyli imienne, jednorodne oznakowanie ulic i tabliczki na budynkach już się nie pojawiły.

Stan finansów miasta wskazuje, że stan zapóźnienie również w tej dziedzinie przyjmie charakter przewlekły.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook