Kalendarz gminy Powiat Tomaszowski

Nadchodzących wydarzeń: 4
«Sierpień 2019 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Do wakacji pozostało

2019-06-20 07:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Dożynki Prezydenckie Spała 2018. Podsumowanie [galeria zdjęć]

Dożynki Prezydenckie , jak co roku trwały dwa dni. Najważniejsza jej część odbyła się dnia drugiego w niedzielę 16 września. Niedzielne uroczystości dożynkowe rozpoczęły się przed kościołem w Spale, od wręczenia przez Parę Prezydencką dyplomów twórcom wieńców dożynkowych.

Następnie w Kaplicy Polowej AK została odprawiona msza święta z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Eucharystii przewodniczył i  ks. Sławoj Leszek Głódź, abp metropolita gdański.

Po mszy para prezydencka udała się do spalskiego parku, gdzie dokonała symbolicznego posadzenia dębu na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, poświęcony w Rzymie przez papieża Franciszka.

Tradycyjnie korowód dożynkowy z para prezydencka na czele udał się na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie nastąpił dalszy ciąg Ceremoniału Dożynkowego, który poprowadził Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

W trakcie głównej części uroczystości Andrzej Duda przyjął od starostów dożynek – Ewy Szydłowskiej i Mariusza Załogi – bochen chleba. Prezydent dziękując za ten dar, zapewniał, że będzie go dzielił sprawiedliwie.

Druga część uroczystości poświęcona była korowodowi wieńców dożynkowych. Jako ostatni wniesiony został zwycięski wieniec, przygotowany przez mieszkańców Poręby Radlnej z województwa małopolskiego. Uroczystości oficjalne zakończył barwny występ zespołu Mazowsze.

Dożynkowym uroczystościom już od soboty towarzyszyły liczne imprezy, m.in. kiermasze i występy zespołów muzycznych. Można było też skosztować regionalnych potraw. Na scenie wystąpili Krzysztof Cugowski z zespołem, Mateusz Mijal oraz Zespół BOYS.

         

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook