Kalendarz gminy Powiat Tomaszowski

Nadchodzących wydarzeń: 0
«Październik 2020 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Do końca wakacji

2020-08-31 00:00:00

Reklama

Sonda

Urlop wakacyjny 2020

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Miejsko-powiatowy konkurs „Ja i moja mała ojczyzna” rozstrzygnięty

W piątek, 16 października 2020 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się podsumowanie XV edycji miejsko-powiatowego, plastyczno-literackiego konkursu „Ja i moja Mała Ojczyzna”. Konkurs przebiegał pod hasłem „190-lecie uzyskania przez Tomaszów Mazowiecki praw miejskich”.

Konkurs patronatem objęli Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Marcin Witko – Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży historii naszego miasta, naszego regionu, budowanie tożsamości lokalnej.

Z uwagi na pandemie organizatorzy zmuszeni byli do odwołania uroczystości wręczenia dyplomów i nagród laureatom. Zwycięscy zostali umówieni, każdy oddzielnie, na odbiór nagród W czasie trwania nagrania po odbiór nagrody zgłosiła się Milena Bilska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, laureatka wyróżnienia części plastycznej i z rąk Anny Zwardoń – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, odebrała nagrodę.

Na konkurs wpłynęło 78 prac – 29 literackich (6 w formie prozy i 23 wiersze) i 49 prac plastycznych.

Fundatorami nagród byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim i Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Wystawę nagrodzonych prac można oglądać w czytelni MBP ul. Mościckiego 6 w godzinach otwarcia biblioteki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Koordynatorem Konkursu była Kinga Śniegoska – instruktor powiatowy Miejskiej Biblioteki Publicznej, która odczytała Protokół jury Konkursu. 

PROTOKÓŁ z posiedzenia jury Miejsko-Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko oraz Starosty Powiatu Tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego pt. „Ja i moja Mała Ojczyzna: w 190-lecie uzyskania przez Tomaszów Mazowiecki praw miejskich”

Część plastyczna

Jury w składzie: Grażyna Srebrzyńska – kustosz Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim – przewodnicząca,  członkowie: Bożena Gajda – instruktor plastyki w Miejskim Centrum Kultury,  Ewa Bernacka – pracownik Działu Udostępniania i Informacji Miejskiej Biblioteki Publicznej – stwierdziło, że do oceny części plastycznej Konkursu wpłynęło łącznie 49 prac plastycznych. Uczestnicy z pierwszej kategorii wiekowej złożyli 20 prac, z drugiej kategorii wiekowej złożyli 2 prace oraz z trzeciej kategorii wiekowej złożyli 27 prac.

Jury oceniło prace i przyznało następujące nagrody, zgodnie z kategoriami wiekowymi:

 – w kategorii rysunek w grupie wiekowej 7 – 10 lat:

I miejsce – Kacper Dębiec, godło HULK – reprezentujący Szkołę Podstawową nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Małgorzata Mąkoszewska,

II miejsce – Mikołaj Chojnacki, godło NEONEK

II miejsce – Julia Zielińska, godło ANIOŁEK – reprezentująca Szkołę Podstawową nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Małgorzata Mąkoszewska,

III miejsce – Amelia Burian, godło AMIGOS – reprezentująca Szkołę Podstawową nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Małgorzata Mąkoszewska,

III miejsce – Szymon Śniegoski, godło SAYMON

Wyróżnienie – Jan Kujawski, godło KUJA, reprezentujący Szkołę Podstawową nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Katarzyna Glicner–Woźny.

2 W kategorii inna forma plastyczna w grupie wiekowej 7 – 10 lat:

 – wyróżnienie – Ewa Kałuża, godło SYRENKA – reprezentująca Szkołę Podstawową nr 13 w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Magdalena Koszada.

W kategorii rysunek w grupie wiekowej 11 – 14 lat:

 – wyróżnienie – Zuzanna Solecka, godło ZULA – reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Dorota Wróblewska i Ignacy Chachuła, godło Ignacy – reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Dorota Wróblewska;

W kategorii rysunek w grupie wiekowej 15 – 19 lat:

I miejsce Emilia Świąder, godło EMILIA – reprezentująca Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Piotr Dębicki,

II miejsce – Aleksandra Krzysztofik, godło ALEKSAK – reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Alicja Gielec,

III miejsce – Natalia Plucińska, godło XNATKAX – reprezentująca Zespół Szkół Ponadpodstawowych  nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Grażyna Góralczyk, Wyróżnienie – Weronika Brajtkrojc, godło AMI – reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Alicja Gielec, Inga Fijałkowska, godło PANNA NA NIEDŹWIEDZIU1 – reprezentująca Zespół Szkół Ponadpodstawowych  nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Grażyna Góralczyk, Zofia Kowalska, godło ZOSJA – reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Alicja Gielec, Wyróżnienie – Milena Bilska, godło MARIA – ANNA, reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Dorota Wróblewska.

Część literacka

Jury w składzie: Krzysztof Stefaniak – Przewodniczący i członkowie: Adrianna Jachimowska – nauczyciel w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim; Anna Kot – kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim – sekretarz, stwierdziło, że do oceny Konkursu wpłynęło łącznie 29 prac literackich. Z pierwszej kategorii wiekowej wpłynęła 1 praca, z drugiej kategorii wiekowej wpłynęło 18 prac i z trzeciej kategorii wpłynęło 10 prac. Prace oceniono w podziale na poezję i prozę.

Jury oceniło prace i przyznało następujące nagrody, zgodnie z kategoriami wiekowymi:

W kategorii POEZJA w pierwszej grupie wiekowej:

I miejsce – Jakub Izdebski, godło HEROBRINE, reprezentujący Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Anna Zieja.

W kategorii POEZJA w drugiej grupie wiekowej:

I miejsce – Julia Kucharska, godło KAJUL – reprezentująca Szkołę Podstawową nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Małgorzata Kapka,

II miejsce – Kajetan Szydłowski, godło KS – reprezentujący Szkołę Podstawową nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Renata Kołodziejczyk,

III miejsce – Aleksandra Dziubałtowska, godło KONWALIA2 – reprezentująca Szkołę Podstawową przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Dorota Tarka,

Wyróżnienie: Dawid Słoń, godło DAWIS 2115 – reprezentujący Szkołę Podstawową nr 10, opiekun Ewa Śliwińska, Wiktoria Szczurtek, godło POLLY 123 – reprezentująca Szkołę Podstawową nr 11, opiekun Izabela Mamrot.

W kategorii PROZA w drugiej grupie wiekowej:

II miejsce – Kornelia Walter, godło Róża – reprezentująca Szkołę Podstawową nr 3, opiekun Anna Borcuch.

W kategorii POEZJA w trzeciej grupie wiekowej:

II miejsce – Paulina Szulc, godło SARAV – reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Dorota Wróblewska.

W kategorii PROZA w trzeciej grupie wiekowej:

 I miejsce – Aleksandra Strzelecka, godło ALLEX DA SILVA – reprezentująca Zespół Szkół Ponadpodstawowych  nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Grażyna Góralczyk;

III miejsce – Maja Cedro, godło KASTYLIA – reprezentująca II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun Anna Rożej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

« Powrót

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook