Kalendarz gminy Żelechlinek

Nadchodzących wydarzeń: 0
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rehabilitacja poudarowa z opieką 24h w Ujeździe

W Polsce średnio co 8 minut ktoś doznaje udaru, wynikiem czego jest ponad 60 000 zachorowań rocznie.
 
W części przypadków objawy uszkodzenia mózgu ustępują pod wpływem leczenia. Niestety u części Pacjentów udar prowadzi do trwałej niepełnosprawności, która wymaga częściowej lub całkowitej zależności od innych. Dlatego, aby ograniczyć stopień niepełnosprawności oraz wpływ choroby na codzienne funkcjonowanie niezwykle ważne jest JAK NAJSZYBSZE objęcie rehabilitacją neurologiczną Osoby po przebytym udarze mózgu.
 
Usprawnianie u chorych z udarem mózgu prowadzone musi być indywidualnie i dostosowane do aktualnych możliwości pacjenta, co daje nadzieję na  powrót do zdrowia oraz uczestniczenia w życiu rodzinnym i społecznym.
 
Niezwykle ważna jest częstotliwość wykonywanych ćwiczeń. Zakłada się, że pacjent powinien ćwiczyć min. 5x w tygodniu przez 4h dziennie. Raczej niemożliwym jest ćwiczyć z taką intensywnością w warunkach domowych. Dlatego z pomocą przychodzą wyspecjalizowane ośrodki rehabilitacyjne w  których pacjent objęty jest kompleksową opieką przez wykwalifikowany personel. Z wielu prowadzonych badań wynika, że przez pierwsze 3 miesiące po udarze na skutek odpowiednio dobranej i prowadzonej rehabilitacji obserwuje się powrót 70% max. potencjału pacjenta. Jest to okres największych zdolności regeneracyjnych organizmu i neuroplastyczności mózgu.
 
Pakiety rehabilitacyjne w ośrodku Comfort Life w Ujeździe to:
– kilka godzin rehabilitacji dziennie z wykorzystaniem profesjonalnego, najnowocześniejszego sprzętu (m.in. robot Luna, Neuroforma, komora hiperbaryczna.)
– opieka całodobowa
– zakwaterowanie w pokojach z łóżkami rehabilitacyjnymi
– nadzór lekarza rehabilitacji i lekarza POZ
– pełne wyżywienie przygotowywane na miejsce
 
przypadku tej choroby niestety czas nie jest naszym sprzymierzeńcem.
Dlatego zachęcamy Państwa do szybkiego rozpoczęcia rehabilitacji jeśli ktoś z Państwa lub z Państwa bliskich doznał udaru mózgu.
 
Ośrodek opieki i rehabilitacji Comfort Life w Ujeździe
tel. 608 412 974.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook