Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rejestracja pojazdów – informacja wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego

W piątek, 5 listopada 2021 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja, w której udział wziął Cezary Krawczyk – naczelnik Wydziału Komunikacji w Tomaszowie Mazowieckim.

Jednym z wielu zadań, jakimi zajmuje się Wydział Komunikacji jest rejestracja pojazdów, wydawanie dowodów i tablic rejestracyjnych. Temat rejestracji pojazdów był głównym tematem konferencji.

„Szanowni Państwo, od jakiegoś czasu, od kilku miesięcy, w przestrzeni publicznej w postaci banerów, ogłoszeń prasowych, ulotek czy zapisów na portalach społecznościowych, pojawiają się informacje, dotyczące rejestracji pojazdów. Są to oferty podmiotów gospodarczych, działających na terenie naszego powiatu. I chciałbym tutaj w taki sposób zdecydowany, jednoznacznie powiedzieć, że wszelkiego tego typu informacje, nie mają żadnego związku ze Starostwem Powiatowym, z Wydziałem Komunikacji.

 Zgodnie z zapisami artykułu ustawy Prawo o ruchu drogowym z 97 roku wyłączne kompetencje do rejestracji pojazdów ma Starosta Powiatu Tomaszowskiego, a zgodnie z regulaminem organizacyjnym, który funkcjonuje w Starostwie, obowiązki te wykonuje Wydział Komunikacji. Tak że wszelkiego typu oferty rejestracji, które pojawiają się, tak jak powiedziałem, w przestrzeni publicznej w różnych formach, są wyłącznie ofertą odpłatnego pośrednictwa w świadczeniu tych usług. Oczywiste jest i zachęcamy wszystkich Państwa do tego, aby te czynności wykonywać bezpośrednio w Starostwie Powiatowym. Takich możliwości jest kilka. Zarówno przybycie do Urzędu, złożenie dokumentów, jak również droga korespondencyjna czy kurierska, czy również możliwość jest rezerwacji internetowej. Tych możliwości jest wiele. My bardzo chętnie udzielimy takich informacji, w jaki sposób zarejestrować pojazd na terenie naszego powiatu czy bezpośrednio poprzez kontakt z Wydziałem, czy ewentualnie odsyłamy do zapisów w naszym Biuletynie Informacji Publicznej, bądź na stronie Starostwa Powiatowego.

Przepraszamy za pewne utrudnienia z uwagi na to, że liczba rejestrowanych pojazdów jest bardzo duża. My dziennie obsługujemy około 250 interesantów. Czasami bywa tak, że po otrzymaniu biletu, trzeba troszkę poczekać na rejestrację pojazdów, ale to wynika z możliwości wykonywania zadań, które wynikają z regulaminu organizacyjnego, a ja bardzo bym Państwa wszystkich zachęcał do tego, że jeżeli jest możliwość korzystania z innych form, a więc przesyłania dokumentów, bądź dostarczania tych dokumentów rejestracyjnych do Starostwa Powiatowego. My oczywiście zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego bez zbędnej zwłoki, w ramach naszych możliwości, będziemy te sprawy rozstrzygać i załatwiać.” – powiedział Cezary Krawczyk – naczelnik Wydziału Komunikacji w Tomaszowie Mazowieckim.

Live z konferencji tutaj

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook