Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Remontują elewacje i korzystają ze zwolnień podatkowych

Już ponad dwudziestu podatników z Tomaszowa Mazowieckiego skorzystało z możliwości zwolnienia z podatku od nieruchomości w zamian za remont elewacji budynku. W latach 2017-2019 kwota ulg z tego tytułu  wyniosła łącznie 56 325 złotych. Takie rozwiązanie służy obu stronom – miasto pięknieje, a właściciele odnawianych budynków mogą sobie w ten sposób zrekompensować choć w części  poniesione wydatki.

Zwolnienia z podatków od nieruchomości w zamian za remont elewacji budynku przyznawane są na podstawie dwóch uchwał przyjętych przez tomaszowską Radę Miejską. Pierwsza – uchwalona w listopadzie 2016 roku ‒ dotyczy wszystkich budynków (lub ich części) zlokalizowanych na terenie Tomaszowa Maz. Druga – z maja 2017 roku – daje szansę na skorzystanie z ulgi podatkowej w zamian za remont nieruchomości wpisanych do gminnej ewidencji zabytków.

Aby skorzystać ze zwolnienia, trzeba spełnić kilka warunków, m.in. złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Miasta, rozpocząć remont elewacji w ciągu 12 miesięcy od dnia zgłoszenia w magistracie zamiaru korzystania ze zwolnienia od podatku od nieruchomości, a także zakończyć prace przez 31 grudnia 2020 roku.

W przypadku remontu elewacji budynków nie wpisanych do gminnej ewidencji zabytków zwolnienie od podatku przysługuje maksymalnie przez pięć kolejnych lat, a kwota ulgi nie może przekroczyć 20 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o budynki wpisane do tego rejestru, ulga podatkowa przysługuje do siedmiu kolejnych lat – w zależności od wartości wykonanych prac. Szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można na stronie internetowej magistratu w Biuletynie Informacji Publicznej – w zakładce „Podatki i opłaty miejskie”.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook