Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 9
«Luty 2019 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Do wiosny pozostało

2019-03-20 24:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Rewitalizacja parku Bulwary. Relacja z placu budowy

11 maja, redakcja Formatu miała okazję wejść na budowę, gdzie trwa rewitalizacja parku Bulwary. Okazją było sprowadzenie na budowę ciężkiego sprzętu. Maszyna wbija w ziemię i w dno rzeki betonowe pale na 12 metrów, które będą podstawą konstrukcji dwóch kładek łączących brzegi rzeki.

Jak mówi kierownik budowy Dariusz Rodzeń sprzęt wbijający pale 12 – 14 metrowe robi to w tempie 6 sztuk w ciągu 3 godzin. Kładki w stanie surowym powstaną do końca czerwca, a finalnie będą gotowe we wrześniu. Kładka krótsza będzie mieć 27,5 metra, dłuższa 30 metrów.

Posadzonych zostanie w sumie 300 drzew, 41 tysięcy krzewów, 36 tyś bylin roślin okrywowych.
To miejsce będzie miało zupełnie inny charakter, powstaną alejki do spacerów, jak również rowerowe. Ponad tysiąc metrów alejek – mówi Zysiak Jerzy współwłaściciel Zakładu Konserwacji Zieleni  – oświetlenie, ławeczki, elementy małej architektury, plac zabaw dla dzieci, plac fitness, oraz miejsce do ekstremalnej jazdy na rowerze. Powstanie kawałek plaży dla dzieci z siedmioma tarasami widokowymi.

Montaż urządzeń planowany jest pod koniec trzeciego kwartału. Odnowa parku Bulwary ma zostać zakończona na przełomie miesiąca października i listopada 2018 roku. W tym czasie będzie już można korzystać z uroków tego miejsca.

Inwestycja jest warta 11 mln zł, przy 85 % wsparciu unijnym. Mam nadzieję, że jesienią wszyscy razem będziemy mogli cieszyć się i spacerować po ścieżkach w nowo zrewitalizowanym parku Bulwary w Tomaszowie Mazowieckim – komentuje prezydent miasta Marcin Witko – będzie strefa  spacerów, wypoczynku mieszkańców. Bardzo ważne jest żeby dbać o tereny zielone, szczególnie w kontekście zmieniającego się klimatu. Powinniśmy tworzyć jak najwięcej enklaw zieleni. Park Bulwary jest ważnym miejscem w historii Tomaszowa, kiedyś na tym terenie był staw rekreacyjny na rzecze Wolbórce. Mam nadziej, że będzie to ważny obszar dla tomaszowian, miejsce rekreacyjne ale również miejsce rozmów o Tomaszowie.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook