Kalendarz gminy Ujazd

Nadchodzących wydarzeń: 0
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rok 2020 bez Dni Miasta, Dnia Dziecka, Pikniku Lokalni Niebanalni i innych imprez? Oświadczenie Prezydenta Miasta.

Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego informuje, że w związku z art. 10 rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii na skutek zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym chorobę COVID-19 i jednoczesnym zagrożeniem realizacji zadań publicznych z zakresu sportu, kultury i rekreacji, odwołuje wszystkie wszczęte i niezakończone konkursy, a także konkursy zakończone wyborem oferenta. Nowe harmonogramy konkursów zostaną podane w późniejszym terminie.

‒ Biorąc pod uwagę obecną sytuację w kraju, zagrożenie koronawirusem, to jak ona dotyka przedsiębiorców, a co za tym idzie również i samorząd,  trzeba uczciwie powiedzieć, że priorytetem jest dla nas zdrowie mieszkańców, pomoc ludziom, osobom prowadzącym działalność gospodarczą – tak byśmy jako miasto przetrwali skutki pandemii – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.  ‒ W realiach, kiedy funkcjonuje zakaz zgromadzeń publicznych, nie można organizować wydarzeń kulturalnych i sportowych, zalecane jest przebywanie w domu, co równocześnie wiąże się z brakiem treningów, przekazywanie funduszy na organizację takich zajęć czy imprez nie jest merytorycznie uzasadnione. Bierzemy mocno pod uwagę to, że żadne planowane wcześniej imprezy kulturalne i sportowe nie odbędą się w tym roku. Jest to dla nas bolesne – bo Love Polish Jazz Festival, Dni Miasta, Dzień Dziecka, Piknik Lokalni Niebanalni, senioriady, biegi, rozgrywki i zawody sportowe, koncerty dla seniorów – wrosły w  krajobraz naszego miasta – jednak sytuacja jest bezprecedensowa i musimy przygotować się na każdy scenariusz. Będziemy robili, co w naszej mocy, ale z pewnością to, co się dzieje, spowoduje wiele oszczędności ze względu na znacznie zmniejszone wpływy do budżetu miasta. Jak już wspomniałem, priorytetem jest dla nas zdrowie mieszkańców i jak najlepsza kondycja tomaszowskich przedsiębiorców – bez nich sport i kultura mogą nigdy nie wrócić do poziomu sprzed pandemii, bo to dzięki nim odbywa się tyle imprez – to oni je wspierają finansowo, to oni również wspierali tomaszowski sport. Teraz my musimy pomóc im – kończy prezydent.   

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook