Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rzeczyca. Zawody sportowo pożarnicze w Brzegu

Zawody sportowo-pożarnicze już na stałe wpisały się w harmonogram gminy. Organizowane corocznie od ośmiu lat mają za zadanie nie tylko aspekt sportowy ale również integracyjny oraz poprawiający mobilność poszczególnych jednostek. Tegoroczne zawody odbyły się na terenie Brzegu, a organizacji podjęła się jednostka z Luboczy. Oprócz gospodarzy udział w zawodach wzięły również OSP Rzeczyca, OSP Sadykierz, OSP Glina i OSP Kanice.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja z Państwowej Straży Pożarnej z Tomaszowa Mazowieckiego pod przewodnictwem mł. bryg. Tomasza Stanisławskiego. Rywalizacja w tym roku po raz pierwszy składała się z trzech elementów: sztafety, ćwiczenia bojowego i musztry.

W wyniku rywalizacji już po pierwszej konkurencji na czoło rywalizacji wyszła jednostka OSP Glina przed OSP Rzeczycą. Dobrze dysponowani druhowie z Gliny najlepiej zaprezentowali się również na ćwiczeniu bojowym, które polegało na zbudowaniu linii gaśniczej i podaniu wody na stanowiska gaśnicze. Drugie miejsce utrzymała jednostka z Rzeczycy.

Trzecim elementem było przeprowadzenie musztry zgonie ze strażackim regulaminem. Pomimo kilku błędów, wszystkie jednostki zaprezentowały wysoki poziom przygotowania w tym elemencie.

Podczas podsumowania Wójt Gminy Marek Kaźmierczyk wraz mł. bryg Tomaszem Stanisławskim wręczyli pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe. Oprócz pierwszej OSP Gliny i drugiej OSP Rzeczycy na trzecim miejscu uplasowała się jednostka gospodarzy OSP Lubocz, dla których było to najwyższe miejsce odkąd zawody odbywają się regularnie.

Po zawodach gospodarze zaprosili wszystkich zawodników, druhów seniorów i sędziów na grochówkę do strażnicy w Luboczy.

Należy podkreślić, iż organizacyjnie zawody zostały przygotowane przez jednostkę OSP Lubocz perfekcyjnie, zarówno pod względem przygotowania terenu na zawody, wytyczeniu trasy jak i przygotowaniu posiłku.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook