Kalendarz gminy Rzeczyca

Nadchodzących wydarzeń: 0
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Samochód na wtyczkę?

41 miast i gmin podpisało w poniedziałek (20 lutego) list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie rozwoju elektromobilności. Wśród sygnatariuszy listu jest również Marcin Witko, prezydent Tomaszowa. List podpisano w porozumieniu z ministrem rozwoju i finansów, ministrem energii, Polskim Funduszem Rozwoju, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowym Centrum Badań i Rozwoju z siedzibą w Warszawie. W przedsięwzięcie zaangażowany jest również Związek Miast Polskich.
Plan rozwoju elektromobilności określa korzyści związane z upowszechnieniem stosowania pojazdów elektrycznych w Polsce.

Chodzi o: poprawę jakości powietrza, zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, poprawę stabilności pracy sieci elektroenergetycznej oraz rozwój zaawansowanego przemysłu.

Podpisana umowa zakłada stworzenie wspólnoty, która będzie kształtować zasady dotyczące branży elektromobilności w całej Polsce. Na razie jesteśmy więc na etapie wstępnych deklaracji. Na dziś nie bardzo wiadomo, co Tomaszowowi przyniesie przystąpienie do tworzonej właśnie wspólnoty. Dla przypomnienia, bo to dziś temat nr 1. Czystość powietrza, również w naszym mieście, tylko w 20% zależy od zanieczyszczeń komunikacyjnych.

fot.twitter.com/MR_GOV_PL

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook