Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Samochodówka centrum kształcenia praktycznego

W minionym tygodniu Urząd Marszałkowski w Łodzi ogłosił listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach wspierania działań edukacyjnych, a dokładnie kształcenia zawodowego i ustawicznego.

Wśród 11 projektów o łącznej wartości ponad 27 mln zł, które otrzymają dofinansowanie jest zgłoszona przez starostwo tomaszowskie „Modernizacja i adaptacja Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3”. Wartość projektu to 17,5 mln zł z czego dofinansowanie to ponad 11 mln zł.

Przyznane pieniądze oznaczają, przebudowę bazy nauki zawodu w tej szkole. Czy pieniądze zainwestowane w mury i urządzenia przełożą się na lepszą jakość praktycznej nauki zawodów i wzrost atrakcyjności absolwentów szkoły na rynku pracy, pokaże czas.

Kolejny wojewódzki projekt edukacyjny, którego celem jest podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia w szkołach zawodowych woj. łódzkiego dotyczy również Tomaszowa. 25 maja w ramach cyklu działań pod hasłem „Budowanie zaufania do kształcenia zawodowego. Innowacyjna szkoła zawodowa szyta na miarę we współczesnej gospodarce” w tomaszowskim Centrum Kształcenia Ustawicznego odbędzie się konferencja pod hasłem „Kompetencje w cenie – edukacja zawodowa na rynku pracy”.

Wszystko to dzieje się w cieniu reformy, o której pisaliśmy już w tym miejscu, że nie precyzuje na dziś, na czym ma polegać nowoczesne kształcenie zawodowe w Polsce i jak ma wyglądać współczesna szkoła zawodowa.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook