Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Sanepid dla mam. Odbyło się już drugie spotkanie dla kobiet w ciąży i mam niemowląt.

w dniach 1-7 sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zorganizował dla mam spotkanie, które odbyło się sali konferencyjnej znajdującej się na I piętrze Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Maz.,  2 sierpnia o godz. 10. Kobiety w ciąży i mamy niemowląt podczas spotkania mogły dowiedzieć się wszystkiego o komórkach macierzystych. Komórki macierzyste to pierwotne, niewyspecjalizowane komórki, które mają olbrzymi potencjał do namnażania oraz zdolność do przekształcania się w wyspecjalizowane komórki. Dzięki tym właściwościom mają zastosowanie w medycynie przy odbudowie uszkodzonych komórek. Znajdują się one m.in. w krwi pępowinowej i sznurze pępowiny. Podczas spotkania konsultantka z Polskiego Banku Komórek objaśniła i rozwiała wątpliwości uczestniczących na ten temat.

W starostwie trwa spotkanie matek karmiących i kobiet w ciąży zorganizowane przez sanepid. Spotkanie dotyczy zdrowia i bezpieczeństwa i pielęgnacji dziecka

Opublikowany przez Format3A Piątek, 2 sierpnia 2019

W spotkaniu uczestniczyła również doradczyni chustonoszenia, prezentując kilka sposobów wiązania chust, by zawsze mieć maleństwo przy sobie. Doradczyni objaśniała co potrafi kawałek materiału, jakie daje możliwości.

Rodzice, którzy sięgają po chustę najczęściej kierują się określoną potrzebą. Ta potrzeba za każdym razem jest inna. Bardzo często wybierając chustę mamy dosyć wysokie oczekiwania. Widzimy w tej chuście nadzieję. Na to, że dziecko będzie spało. Na to, że miną kolki. Chusta ma sprawić, że dziecko będzie spokojniejsze. Chusta ma pomóc w karmieniu piersią. Dzięki noszeniu w chuście być może dziecko będzie więcej jadło, albo właśnie nie będzie się tak często domagać piersi. Chusta ma zbudować więź emocjonalną i dać dziecku poczucie bezpieczeństwa.

W wyniku zdarzeń losowych położnej i doradczyni laktacyjna Dorota Michalak nie mogła dojechać na spotkanie – mówi Aleksandra Motyl z OZ i PZ PSSE Tomaszów Maz. – mam jednak nadzieję, że spotkanie z panią Dorotą zorganizujemy wkrótce – dodaje. 

Podczas spotkania każda uczestniczka został obdarowana upominkami.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook