Kalendarz gminy Będków

Nadchodzących wydarzeń: 0
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Sen o hucie

Tomaszów i powiat złaknieni są inwestorów, jak kania dżdżu. Zainteresowanie posiadacza kapitału konkretny miejscem, przekonanie go, że nie ponosi ryzyka (finansowego, wizerunkowego, strategicznego) lokując tu swoje pieniądze i energię, to dziś wymagające wielu talentów przedsięwzięcie. Nic więc dziwnego, że gdy na horyzoncie pojawia się ktoś, ktokolwiek, kto zapyta o teren, emocje sięgają zenitu.

Chińska huta szkła za 300 mln zł, kilka kilometrów od Tomaszowa rozpaliła nadzieje na kilkaset nowych miejsc pracy w przemyśle. Wszystko wskazuje jednak na to, że chiński inwestor, zanim na poważnie przymierzył się do terenów przy S-8, już z pomysłu zrezygnował.

Przedstawiciel inwestora z Szanghaju pojawił się w gminie Lubochnia w ubiegłym roku. Tereny jakimi dysponuje Lubochnia wzdłuż drogi S-8, to dziś największy kapitał tej gminy. Centrum Polski, szybkie połączenie ze stolicą, gotowe drogi dojazdowe. Jednak przedstawiciel inwestora odwiedził kilka innych miejsc w naszym województwie. Poza tym rozważana lokalizacji dotyczyła nie tylko Polski, ale brane pod uwagę były też m.in. Czechy. Nie padły żadne deklaracje, ani nawet przybliżone terminy w jakich inwestycja mogłaby być realizowana. – Podchodziliśmy do deklaracji z rezerwą. Byłem zaproszony do rozmów, ale na nich się kończyło. Gmina nie podjęła żadnych zobowiązań co do przygotowań pod ewentualną budowę przyszłej huty – mówi Tadeusz Józwik i dodaje, że takich rozmów, z których w końcu nic nie wynika prowadził dotychczas wiele.

Wszystko wskazuje na to, że nadzieja na budowę huty, która konkurowałaby z inwestycją w gminie obok, czyli Ujazdem, jednak nie będzie. Chińczycy są właścicielami huty w Malezji, która po potężnej awarii boryka się z kłopotami i w pierwszej kolejności tam kierują swoją uwagę, odkładając plany inwestycyjne na przyszłość.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook