O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Siatkarze Lechii pokonali Sanoczan

Emocjonujący i zacięty mecz rozegrali siatkarze TSV przeciwko Lechii Tomaszów Mazowiecki. Po dwóch setach podopieczni trenera Krzysztofa Frączka prowadzili 2:1, ale nie zdołali wygrać meczu i musieli zadowoli się jednym punktem. Dla beniaminka z Tomaszowa Mazowieckiego było to drugie zwycięstwo z rzędu.

W pierwszym secie od samego początku swój styl gry narzucili goście, sanoczanie nie potrafili nawiązać wyrównanej gry w i w efekcie tego przegrali tą partię. W drugim secie do stanu 18:18 trwała wyrównana gra po czym zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy ofiarnie zagrali w obronie, podbijali ataki gości, blokowali swoich rywali i po punktowym bloku Tomasza Kusiora TSV miał trzy punkty przewagi (23:20). Ekipa Lechii po asie serwisowym Wiktora Musiała zbliżyła się do sanoczan na jeden punkt (23:22). Ostatnie słowo w tym secie należało do sanoczan, a zmagania w tej partii zakończył błąd Michała Błońskiego w polu zagrywki i w meczu był remis 1:1.

Trzeci set meczu do stanu 5:5 toczył się punkt za punkt po czym do głosu doszli sanoczanie i po ataku Damiana Wierzbickiego mieli dwa punkty przewagi (7:5). Riposta zespołu gości była natychmiastowa i po raz kolejny w roli głównej wystąpił Wiktor Musiał i doprowadził on do remisu w tym secie (9:9). Gra w tym secie przez dłuższy czas oscylowała wokół remisu, obie drużyny nie ustrzegły się błędów własnych. Po skutecznym bloku Tomasza Kusiora oraz Damiana Wierzbickiego TSV objął prowadzenie 18:16 i o czas poprosił trener Lechii Bartłomiej Rebzda. Posunięcie to na niewiele się zdało ekipa TSV bardzo dobrze spisała się w polu zagrywki, punktował w tym elemencie Damian Wierzbicki i na tablicy wyników widniał rezultat 23:18. Goście pomimo niekorzystnego rezultatu zbliżyli się na trzy punkty do sanoczan (20:23), ale na niewiele się to zdało, as serwisowy Kamila Gutkowskiego zniwelował przewagę miejscowej drużyny do dwóch punktów (24:22). Zwycięstwo w tym secie zanotowali gospodarze i prowadzili w meczu 2:1.

Kolejny set spotkania miał wyrównany przebieg do stanu 8:8, po czym do głosu doszli przyjezdni. Michał Błoński popisał się trudnymi zagrywkami, sanoczanie mieli problem z przyjęciem i nadziewali się na szczelny blok swoich rywali, na domiar złego nie kończyli ataków z pierwszego tempa i przegrywali 9:13. Kilka chwil goście powiększyli przewagę do sześciu punktów i to oni dyktowali warunki gry na boisku (17:11). Gospodarze w tym secie nie mieli siatkarskich argumentów na dobrze grających rywali, sytuację próbował ratować Kamil Durski, który popisał się punktowym blokiem na Wiktorze Musiale (15:20). Było to za mało na dobrze dysponowany tomaszowski zespół. W końcówce seta przy stanie 22:17 przyjezdni dwukrotnie zapunktowali w bloku i dosyć pewnie wygrali ta partię i doprowadzili do remisu w całym meczu.

Podbudowani wygraną w czwartym secie goście poszli za ciosem i to oni dominowali na boisku. Przy stanie 5:2 o przerwę na żądanie poprosił trener gospodarzy i jak się później okazało było to dobre posunięcie sanockiego szkoleniowca. Ekipa z grodu Grzegorza wyrównała stan seta na 6:6 po punkowym bloku Tomasza KusioraPatryka Łaby na Wiktorze Musiał. Po raz kolejny obie drużyny grały punkt za punkt za punkt do stanu 10:10, a blok na Pawle Rusinie dał przyjezdnym dwupunktową zaliczkę (12:10). Był to moment zwrotny tego seta, przy stanie 11:13 sanoczanie nie skończyli ataku, co skrupulatnie wykorzystał Kamil Gutkowski i beniaminek prowadził 14:11. Miejscowi zawodnicy zerwali się jeszcze do odrabiania strat i zbliżyli się na jedne punkt do Lechii (13:14), ostatecznie po zbiciu Kamila Gutkowskiego dwa punkty na swoje konto zapisała Lechia, a TSV nadal pozostaje bez zwycięstwa.

TSV Sanok – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3
(19:25, 25:23, 25:22, 17:25, 13:15)

Składy zespołów:
TSV: Rusin, Łaba, Wierzbicki, Durski, Oroń, Kusior, Głód (libero) oraz Jóźwik, Lewandowski, Gąsior i Pałka
Lechia: Musiał, Błoński, Neroj, Gutkowski, Toma, Buniak, Ogórek (libero) oraz Miniak

Źródło: siatka.org