Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 12
«październik 2021 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Siła II LO

Siła II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim powstała w wyniku wieloletniego budowania wiarygodnego i solidnego wizerunku, szkoła reprezentuje najwyższy poziom edukacyjny i wychowawczy w powiecie tomaszowskim zapewniając jednocześnie odpowiednie bezpieczeństwo swoim uczniom.

23 lutego 2017 r. w sali gimnastycznej szkoły odbyła się uroczystość podsumowująca osiągnięcia Liceum w roku szkolnym 2017/2018, które poskutkowały zdobyciem  tytułu ZŁOTEJ SZKOŁY 2018.

Wzięli w niej udział uczniowie klas II i III, a także wszyscy nauczyciele.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: E. ks. bp Ireneusz Pękalski – absolwent szkoły, Marszałek Województwa Łódzkiego – Dariusz Klimczak, Dyrektor Kancelarii Sejmiku Województwa Łódzkiego – Marcin Skorupiński – absolwent szkoły, Rzecznik Sejmiku Województwa Łódzkiego – Rafał Jaśkowski –absolwent szkoły, Przewodniczący Rady Powiatu –Piotr Majchrowski, Wicestarosta Tomaszowski – Dariusz Kowalczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej – Krzysztof Kuchta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Paweł Łuczak – absolwent szkoły, Edward Wieczorek – proboszcz parafii św. Antoniego – absolwent szkoły, Wacław Wojtunik – proboszcz parafii św. Rodziny, Przewodnicząca Rady Rodziców – Marzena Świech. Absolwenci szkoły – ubiegłoroczni maturzyści, którzy mimo zajęć na swoich uczelniach przyjechali, aby wziąć udział w uroczystości.

Gości powitały uczennice kl. III hum: Anna Pękala, Agata Baran, Martyna Kot, Michalina Król, Natalia Kurzawa i Zuzanna Ignasiak utworem Grzegorza Turnaua „Cichosza”, po czym głos zabrał dyrektor Liceum – Tomasz Węgrzynowski.

W swoim wystąpieniu przypomniał, że szkoła już po raz piaty znalazła się w pierwszej setce najlepszych Liceów w Polsce zdobywając tytuł i Tarczę Złotej Szkoły. W XX rankingu PERSPEKTYW podsumowującym  rok szkolny 2016/2017 ogłoszonym10 stycznia 2018r. II Liceum Ogólnokształcące zajęło:
– 92 m-ce w rankingu głównym
88 m-ce w rankingu maturalnym
133 m-ce w rankingu olimpijskim
6 m-ce w województwie łódzkim

Największy udział w wysokiej pozycji II LO miały wyniki na maturze (70% pkt. rankingowych – w tym 40% na poziomie rozszerzonym i 30% na poziomie podstawowym).

Z egzaminu maturalnego średnie wyniki II LO były wyższe niż w kraju dla liceów np.
na poziomie podstawowym:
z matematyki i niemieckiego o ponad 20%
z angielskiego o ponad 12%
z języka rosyjskiego o 30%
na poziomie rozszerzonym:
z języka polskiego o ponad 23% ( najlepszy wynik w województwie łódzkim!)
z biologii o ponad 24% (4 wynik w województwie)
z geografii o ponad 22% (9 wynik w województwie)
z języka niemieckiego o ponad 21%

Doskonałe wyniki uczniów były także a może przede wszystkim efektem mozolnej pracy znakomitych  nauczycieli uczących w szkole m.in.:
polonistek: A. Ignasiak, M. Piotroskiej –Wąs, U. Stefaniak i A. Jachimowska, która dołączyła do nas w II semestrze
matematyków: K. Guraka, J. Karwasik, M. Rychlik, M. Gust, i M. Żerek
nauczycielki geografii –I. Śmigiel
nauczycielki biologii – K. Marcińczak
nauczycieli jęz. niemieckiego: A. Majki i D. Lisa
nauczycielek jęz. angielskiego: K. Ostalskiej, R. Radzikowskiej, M. Stankowskiej,   Smolińskiej i M. Wysłockiej
nauczycielki jęz. rosyjskiego G. Wałach

Budzące podziw wyniki na maturze uzyskali m.in.:

Kl. III o profilu matematyczno-fizycznym:
Mateusz Kuchta – ang. podstawowy 100%, matematyka podstawa 100%, matematyka rozszerzenie 90%
Kamil Kwapiszang. podstawa 100%, matematyka podstawa 100%, ang. rozszerzenie 90%
Agata Ogórek – ang. podstawa 98%, matematyka podstawa 100%, niem. rozszerzenie 98%
Kamil Plichang. podstawa 98%, matematyka podstawa 94%, ang. rozszerzenie 96%, matematyka rozszerzenie 90%
Aleksandra Sojkaang. podstawa 100%, matematyka podstawa 100%, ang. rozszerzenie 100%, niem. rozszerzenie 100%

Kl. III o profilu humanistycznym
Aleksandra Błaszczykang. podstawa 100%, matematyka podstawa 92%, polski rozszerzenie 95%
Szymon Gawlikowskiang. podstawa 100%, polski rozszerzenie 90%, Aleksandra Kochang. podstawa 98%, polski rozszerzenie 90%
Agnieszka Kowalskaniem. podstawa 100%, polski rozszerzenie 95%, niem. rozszerzenie 90%
Weronika Tokarskaang. podstawa 100%, ang. rozszerzenie 94%

Kl. III o profilu biologiczno-chemicznym
Monika Gliszczyńskaang. podstawa 100%, matematyka podstawa 96%, ang. rozszerzony 100%, chemia 97%, biologia 90%
Piotr Nakielaang. podstawa 100%, matematyka podstawa 96%, ang. rozszerzenie 94%, chemia 90%
Marta Piastaang. podstawa 100%, matematyka podstawa 94%, ang. rozszerzenie 96%
Marcin Przybyszang. podstawa 98%, matematyka podstawa 98%, chemia 92%
Anna Świerzyńskaang. podstawa 100%, ang. rozszerzenie 90%, chemia 83%

Kl. III o profilu menedżerskim
Agnieszka Gogólang. podstawa 100%, matematyka podstawa 96%, ang. rozszerzenie 94%
Weronika Motylang. podstawa 92%, matematyka podstawa 92%,
Kacper Wardzyński – matematyka podstawa 100%, matematyka rozszerzenie 94%, ang. rozszerzenie 90%

Kl. III o profilu matematyczno-chemicznym
Łukasz Biedrowskiang. podstawa 94%,
Julia Jagodzińskaang. podstawa 100%, matematyka podstawa 94%
Arkadiusz Woźniakros. podstawa 96%, matematyka podstawa 92%, ros. rozszerzenie 96%, matematyka rozszerzenie 94%

Na uwagę zasługują też sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Jest to najbardziej znana wizytówka II LO (30% wpływ na punkty rankingowe). W roku szkolnym 2016/17 uczniowie wzięli udział w 32 różnych olimpiadach przedmiotowych (statystycznie 1,6 olim./ucz.), do II etapu w 29 olimpiadach przeszło 74 uczniów (ok. 1/6 uczniów szkoły), w etapie centralnym wzięło udział 14 uczniów, laureatami i finalistami zostało 9 z nich:

  1. Filip Kościsty –kl. III b-ch
    – laureat XI m-ca V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP
    – laureat XIII m-ca Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka –ucz. p. K. Kozioł –Machel
    Filip jest też:
    laureatem IX miejsca etapu centralnego LVII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,
    laureatem etapu centralnego IX edycji Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia.”,
    laureatem Regionalnego Konkursu Historycznego „Józef Piłsudski – od rewolucjonisty do męża stanu”
    stypendystą Stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego na rok 2017
    współkoordynatorem rokrocznie organizowanej akcji „Tomaszowskie Pola Nadziei”, z której zebrane środki dają szanse na lepsze życie tomaszowianom wymagającym stałej pomocy hospicyjnej. Dzięki pracy wolontariuszy, a także zaangażowaniu się Filipa w powierzone mu obowiązki, udało się już po raz kolejny zorganizować kwestę pieniężną oraz festyn rodzinny, a po raz pierwszy miejski „flash mob – błyskawiczny tłum” w czasie którego młodzież zachęcała tomaszowian do włączenia się w ww. akcję.
    Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta

 
Jakub Smólski –kl. III b-ch
laureat XIII m-ca XLIII Olimpiady Historycznej
finalista II Olimpiady Wiedzy Historycznej –ucz. p. K. Kozioł –Machel

Małgorzata Warczyńska –kl. III men
finalistka VII Olimpiady o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową –ucz. p. M. Rychlik
finalistka X Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” –geografia z elementami geologii -ucz. p. I. Śmigiel
Małgosia jest też:
laureatką 2 miejsca Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „PRODUKCIK 2017”,
wyróżniona w półfinale regionalnym XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego  „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”,
zdobywczynią 2 miejsce drużynowo w 11. Wielkiej Lekcji Geografii w ramach 18 Festival Explorers.

Ponadto Małgosia organizuje i angażuje się w uroczystości i działania organizowane przez klasę , szkołę oraz lokalną społeczność. Dwukrotnie przygotowała i poprowadziła Tomaszowski Festiwal Piosenki (Żydowskiej 2016 i Niemieckiej 2017). Małgorzata uczestniczyła w działaniach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także w wolontariacie organizowanym przez oratorium św. Filipa Neri przy Parafii Świętej Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim, zbierając żywność dla potrzebujących i pracując jako wolontariuszka w przedszkolu. Aktywnie uczestniczy w działaniach szkolnego klubu UNESCO – współorganizowała pisanie i uczestniczyła w pisaniu listów w imieniu więźniów sumienia w ramach akcji Amnesty International.
Jest Laureatką Nagrody im. Stefana Żeromskiego (2017/2018)

Weronika Dziubek kl. II men – finalistka VII Olimpiady o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową –ucz. p. M. Rychlik

  1. Eduard Yemielianow –kl. II m-f – finalista XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego –ucz. p. G. Wałach
  2. Magdalena Lasota –kl. III b-ch-finalistka XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej –ucz. p. K. Marcińczak
  3. Julia Kwarciana –kl. II b-ch –finalistka I Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” –ucz. p. M. Rychlik
  4. Blanka Kolanko –kl. II b-ch –finalistka I Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” –ucz. p. M. Rychlik
  5. Aleksandra Tulin –kl. II men –finalistka I Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” –ucz. p. M. Rychlik

  6. Niemal wszyscy uczniowie szkoły biorą też udział w konkursach i zawodach osiągając w nich sukcesy na miarę kraju. np.
  1. XLI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy  Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Gołubiu –Dobrzyniu –I m-ce w województwie, VI w Polsce
  2. Ogólnopolski Konkurs „O Literacki Laur Arbuza” –I , II m-ca w kategorii poezji i prozy, w tym roku Grand Prix w kategorii prozy
  3. Wielkiej Lekcji Geografii .Konkurs na Najlepszą Szkołę i Młodego Geografa. Uczestniczyło ok. 850 uczniów z całej Polski

II m-ce w Polsce dla szkoły, VI i VII w konkursie na młodego geografa

  1. Międzynarodowy Konkurs Programistyczny BALTIE 2017 –III i IV m-ce
  2. Ogólnopolskiego Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „PRODUKCIK 2017” –II i IV m-ce dla dwóch miniprzedsiębiorstw; w 2014 r. GRAND PRIX  dla młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa „NEW ARTS”    i reprezentowało Polskę w konkursie europejskim w Tallinie.   
  3. Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej –zorganizowana m.in. przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie I m-ce w województwie i I m-ce w Polsce!
  4. Konkurs matematyczny „Matematyka –Moja Pasja” –dwa tytuły finalisty, cały szereg wyróżnień
  5. I miejsce w powiatowym współzawodnictwie sportowym dziewcząt Licealiada 2016/2017.

 

W VI Ogólnopolskim  Rankingu Olimpijskim  COPTIOSH 2017
szkoła zajęła:

  • LIX m-ce w Polsce i tytuł Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności RP
  • COPTIOSH to skrót od Centrum Organizacji Przedmiotowo – Tematyczno – Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno – Historycznych w Białymstoku.

Ogólnopolski Ranking Olimpijski Stowarzyszenia Edukacyjno – Oświatowego COPTIOSH w Białymstoku to zestawienie wyników szkół ponadgimnazjalnych w społeczno – prawnych olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych organizowanych w RP przez różne podmioty, w tym i SEO COPTIOSH.                                                                                                                             

Dzięki sukcesom olimpijskim uczniów w olimpiadach społeczno – prawnych, II LO znalazło się w grupie elitarnych szkół, w których edukacja społeczna, europejska, prawna, historyczna oraz z dziedziny praw człowieka, stoją na wysokim poziomie.

Wysoki poziom edukacji w  II Liceum przekłada się na losy absolwentów. 95% podjęło dalszą naukę na uczelniach najwyżej notowanych  w rankingu polskich szkół wyższych.

Na koniec dyrektor szkoły wspomniał o szerokiej działalności uczniów i nauczycieli na rzecz lokalnej społeczności, o mnogości działań charytatywnych, wolontariackich, organizatorskich popularyzujących ważne wartości społeczne, historyczne, szacunku dla odmienności, kształtujące empatię.

Następnie w symboliczny sposób Liceum podziękowało tym, dzięki którym kolejny tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY  stał się faktem.

Wymienionym wyżej laureatom i finalistom olimpiad pamiątkowe statuetki wręczyli:  bp Ireneusz Pękalski, Marszałek Województwa Łódzkiego – Dariusz Klimczak, Przewodniczący Rady Powiatu – Piotr Majchrowski. Listy gratulacyjne maturzystom – absolwentom wręczyli bp. Ireneusz Pękalski, wicestarosta Dariusz Kowalczyk i Przewodniczący Rady Miasta – Krzysztof Kuchta.

Ks. bp. Ireneusz Pękalski – absolwent szkoły podarował Liceum  pieniądze na zakup książek do biblioteki szkolnej.

Uroczystość zakończył utwór Vance Jay „Riptide” w wykonaniu uczennic z kl. III hum.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook