Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Solidarność tysięcy serc

Powtórzy tę liczbę jeszcze raz. 151.650 zł 80 gr. Taką kwotę zebraliśmy do puszek wczorajszego dnia podczas finału WOŚP w Tomaszowie. Po raz kolejny padł rekord. Równie ważne, jak zebrana kwota, okazało się to, co działo się podczas całego, wczorajszego dnia.

  • Dla mnie Jerzy Owsiak powinien być nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla – powiedziała nam jedna z pań, wrzucają pieniądze do puszki.

  • Aleśmy się zjednoczyli! Wystarczył foch prezesa i proszę, jak wspaniale się tu dzieje – radowała się tomaszowska nauczycielka, która paradowała wraz z mężem dumnie po Galerii.

– Wyszłyśmy na miasto z puszką pierwszy raz – opowiadały Karolina i Weronika, wolontariuszki, uczennice II LO. – Byłyśmy zawiedzione, bo wcale nie zabrałyśmy wiele. Okazało się jednak, że tomaszowianie nie zawiedli…

Dopisała publiczność. – Tyle lodów co dziś, nie sprzedaliśmy nawet w dniu otwarcia Galerii – przyznała sprzedawczyni „Prawdziwych lodów”. Galeria handlowa stwarza wiele niedogodności i wyzwań w organizacji takiego przedsięwzięcia jak finał Orkiestry, ale właściciele punktów handlowych nie mieli chyba powodów do narzekań. Przez Galerię Tomaszów w niedzielę przewinęło się kilka tysięcy ludzi. Po południu tłum gęstniał z każdą godziną.

Ludzie manifestowali szczodrość. Do puszek trafiały banknoty, nie brakowało tych o nominale 100 zł. Rekord pobiła, Ania Smolarek, prywatnie córka szefa sztabu. Bogdana. Krążąc na swym wózku po Galerii zebrała – jak później przeliczyła komisja – 3.800,91 zł.

Dopisali artyści. Rafał Brzozowski podczas występ robił sobie selfi z tomaszowską publicznością, a potem cierpliwie rozdawał autografy.

Dopisali organizatorzy. Finał WOŚP, to dziesiątki anonimowych ludzi, którzy poświęcają swój czas i społecznie angażują się w szereg prac, by grała orkiestra i by podczas orkiestry wszystko grało. Mimo tłumów w galerii nie doszło do żadnych incydentów. Zasłabła jakaś młoda kobieta, kogoś nie całkiem trzeźwego trzeba było wyprowadzić na zewnątrz, ale to drobiazgi przy ilości osób i zdarzeń, które w niedzielę miały miejsce.

Dopisali sponsorzy, ale o nich napiszemy osobno, gdy organizator podsumuje już całość wydarzenia, by nikogo nie pomiąć i nie obrazić.

Nie dopisały jedynie władze, co spotkało się z powszechnym zrozumieniem i… ulgą. Bywało, że w poprzednich latach radni i przedstawiciele władz pchali się wprost przed obiektywy fotoreporterów. Ale jak wiadomo „trynd się zmienił”. Z władz miasta i powiatu nie pojawił się na finale nikt. Partyjni „działacze” również odpuścili promowanie się na barkach Owsiaka. Mimo to, a może właśnie dlatego było autentycznie, solidarnie i swojsko.

Tylko jeden powiatowy radny, Paweł Łuczak wystawił na licytację „romantyczną kolację dla dwojga”, podczas której będzie kelnerował. Drugi radny, tym razem miejski, Tomasz Zdonek, tradycyjnie już prowadził licytację. Byli radni: Krystyna Wilk i Jacek Kowalewski wystawili przedmioty na licytację, ale to w naszej kulturze politycznej – gatunek ginący.

O 22.00 pieniądze i raport z tomaszowskiego finału trafiły do studia TVN.

I jeszcze dwie ciekawostki które tu zauważymy. Orkiestra grała jak wiadomo nie tylko w Polsce. My w naszej galerii odnotowujemy udział tomaszowianki Ewy Radziewicz w brukselskim finale WOŚP.

Jedną z ceramicznych płytek Paradyża (o których pisaliśmy wcześniej) wylicytowała w Opocznie… tomaszowianka, Barbara Przetakiewicz, prezeska firmy SACMI Polska. Gratulujemy.

Za rok kolejny finał. A podsumowujac radość z wyniku i uznanie dla tych, którzy w różny sposób wsparli WOŚP, nie zapominajmy o najważnieszym. Pieniądze przeznaczone zostaną na ratownie życia i zdrowia dzieci na oddziałąch ogólnopedoatrycznych i na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

         
     

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook