Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«Kwiecień 2021 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Spłonął dom strażaka – apel o pomoc

Dziś w nocy Ochotnicza Straż Pożarna w Rzeczycy gasiła pożar budynku mieszkalnego u swojego kolegi druha z sąsiedniej jednostki z OSP Lubocz. Pożar wybuchł w garażu na poziomie 0, tuż pod mieszkaniem. Druh u którego wybuchł pożar wyprowadził rodzinę w ostatniej chwili- zadymienie stwarzało olbrzymie zagrożenie. Niestety nie udało się uratować dobytku znajdującego się w garażu. Ze względu na uszkodzenia stropu na skutek wysokiej temperatury, straty są bardzo duże.
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy apelują o pomoc. Jeszcze dziś zostanie uruchomiona zbiórka funduszy na remont. Poszkodowany druh jest w podziale bojowym od lat. Należy do tych strażaków z którymi spotykamy przy akcjach a nie na uroczystościach czy paradach.
 
Po przybyciu na miejsce naszego zastępu pożarem objęty był cały poziom 0. Z garażu wydobywały się kilkumetrowe płomienie. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu napięcia, wprowadzono rotę w aparatach ochrony dróg oddechowych i podano prąd wody w natarciu. Druga rota w tym czasie sprawdziła i zabezpieczyła pomieszczenia mieszkalne, na szczęście już puste. Przed przybyciem wsparcia, koniecznym okazało się zbudowanie stanowiska wodnego na pobliskiej rzeczce w celu tankowania wody. Już wkrótce uruchomimy zbiórkę publiczną. W imieniu strażaków z OSP Rzeczyca oraz zaprzyjaźnionych jednostek OSP zwracam się o pomoc zebranie funduszy na pomoc dla naszego kolegi druha – powiedział Jacek Zakrzewski Komendant Gminny OSP w Rzeczycy.
 
 
 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook