Irytuje mnieDodaj wpis

Powrót do listyNasz tor, (nie) nowoczesność europejska

List od czytelnika.

Kontuzja mija i wraca chęć do uprawiania sportu. Lubię łyżwy więc postanowiłem zaznajomić się z nowym obiektem czyli spacer i  zakupy po osiedlu. Obiekt piękny i nowoczesny super walory techniczne różne strefy mrożenia na prostych i na wirażach obiekt dla łyżwiarstwa szybkiego jak z bajki.

Tylko dlaczego ja miałem inne wyobrażenie a zresztą nie będę skromny bałem się tego i przewidywałem taki rozwój wypadków. Znając troszkę temat już byłem zdziwiony, że władze zgodziły się na to aby budować obiekt za połowę dotacji jaka miała być z ministerstwa a resztę dokładać z budżetu. Ministerstwo przeznaczało ponad 50 ml zł na budowę takiego obiektu. Urwali połowę naszemu miastu, szkoda (niemała ponad 20 milionów zł) ale decyzja poszła.

To już mnie niepokoiło ale to co zobaczyłem dzisiaj to obraz nędzy i rozpaczy. Tu nie ma infrastruktury dla innych użytkowników. Zacznijmy od spraw łyżwiarstwa. Sam tor nie zarobi więc są ślizgawki i podstawowa sprawa przy ślizgawkach czyli wypożyczalnia łyżew stoi w przyczepie obok za siatką ogrodzeniową. Dlaczego nie ma tego w środku obiektu aby w cieple i komfortowo przymierzyć wypożyczony sprzęt, to jest ta nowoczesność europejska nie mówiąc o wyglądzie przyczepy. Nawet jeżeli była by nowa i ładna to dlaczego obok. Dalej pachnie mi malizną sprawa szatni przebieralni, pewnie jak jest duży ruch treningi czy zawody to prowizoryczne wieszaki dla ludzi i przebieranie na trybunach a przecież płacimy za bilet. Jeszcze jedna sprawa i tu też może brzydko pachnieć toalety chyba za mało bo jak były zawody to widziałem toy-toy na tyłach. I co wcale nie pachnie to jakieś zaplecze gastronomiczne powinno być i działać w weekend koniecznie a jest tylko automat. Hala już wygląda na martwą, nie ma reklam, sponsorów dzisiaj sobota nic się nie dzieje oprócz ślizgawek. Zaraz w ramach oszczędności rozmrożą lód i będzie bida totalna. To ma być budynek dla mieszkańców miejsce pracy i różnorakich imprez.

Kochana władzo i kierownictwo od naszej hali lodowej nie chcę krytykować ale jeżeli potrzebujecie pomocy to służę swoją osobą i nie jestem jedyny w naszym mieście trzeba działać natychmiast bo obiekt już jest. Teraz tylko do pracy to może zarabiać pieniądze dla miasta i ludzi.

Paweł Łuczak radny powiatowy Tomaszów Mazowiecki

                                                                                                                  

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook