Panie z Będkowa obchodziły 150 lat kół gospodyń wiejskich

Domowy chleb i wino, pierogi ruskie, pierogi z mięsem, kapustą i grzybami, kapusta z grochem, babka ziemniaczana, tradycyjna sałatka jarzynowa, ciasta, domowy smalec i kiszone ogórki. Wszystko to było dziełem z naszego KGW, które przygotowały stoisko pełne przepysznych potraw regionalnych.

Okazją były obchody 150-lecia istnienia kół gospodyń wiejskich. 1 października br. koła gospodyń wiejskich z trzech powiatów opoczyńskiego, piotrkowskiego i tomaszowskiego świętowały ten jubileusz. Impreza, której organizatorami byli Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Rejonowa Rada KGW w Piotrkowie Tryb. oraz gmina Białaczów odbyła się na stadionie w Białaczowie w pow. opoczyńskim. Gmina Będków reprezentowana była przez Koło Gospodyń Wiejskich z Będkowa, zespół „Ludowiacy od Będkowa” oraz Józefę Kubala, inspektor ds. kultury w Urzędzie Gminy Będków.

Jubileuszowe spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń i przekazania

podziękowań i gratulacji. Uroczystość uświetniły występy artystyczne. Z naszej gminy na scenie zaprezentowali się „Ludowiacy od Będkowa” w prawie półgodzinnym występie.

Pogoda i nastroje dopisywały.

Relacja: Józefa Kubala

kgw2 kgw3 kgw4
kgw1
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook