Irytuje mnieDodaj wpis

Powrót do listyPilica czysta po brzegi

Brzegi Pilicy pełne są tajemnic. Zdjęcia jakie dostaliśmy od czytelnika Michała, mówią same za siebie. Opony, butelki, a nawet całe reklamówki wypełnione śmieciami. Może przydałoby się zorganizować jakąś akcję sprzątania brzegów naszej Pilicy, zanim spadnie śnieg? Tomaszowianie chętnie udzielają się w tego typu akcjach, a tę moglibyśmy nazwać „Pilica czysta po brzegi”. A może nasi czytelnicy maja inne pomysły? Piszcie do nas.

Warto dodać, że zużyte opony ze względu na swą ilość i trwałość (nie ulegają degradacji w środowisku naturalnym nawet przez 100 lat) stanowią odpad uciążliwy i zostały zakwalifikowane do kategorii odpadów, które powinny być wykorzystywane przemysłowo. Ocenia się, że na świecie rocznie przybywa ok. 1 mld zużytych opon, których nie można pozostawiać na składowiskach, gdyż zgromadzone w dużych ilościach stanowią zagrożenie pożarowe. W krajach UE rocznie przybywa ponad 2,5 mln ton zużytych opon, zaś w Polsce ok. 150 tys. ton.

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook