Irytuje mnieDodaj wpis

Powrót do listyTomaszowski Mały Powstaniec?

Trwa moda na murale. Zgoda na ich wykonanie na budynkach użyteczności publicznej i prywatnych jest czymś oczywistym. Wydaje się jednak, że w mieście nie brakuje „dzikich” murali. W dodatku ich przesłanie nie do końca wydaje się oczywiste.
Kto, komu pozwolił na ten mural i co jego autorzy chcą nim zamanifestować? Uczcić Małego Powstańca, który jest nie tyle symbolem, co mitem? Powiązać go z Polską, czyli że szczycimy się tym, że dzieci oddawały życie w czasie wojny? Nawiązać do historii, a ta nie szczędziła tragedii, okrucieństw i bezsensownych śmierci?
Jako mieszkaniec Tomaszowa, nie zgadzam się na takie traktowanie, a poniekąd zawłaszczanie przestrzeni publicznej. Do kogo mam się zwrócić w tej sprawie, by mój głos był wysłuchany?

Też patriota

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook