Kalendarz gminy Ujazd

Nadchodzących wydarzeń: 0
«marzec 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Sport tu i tam

Wyspiarze raczej stronią od siedzenia w domu i bawienia się pilotem telewizora. W tygodniu dość późno wracają z pracy. Częściowo spowodowane jest to korkami na drogach i czasem spędzanym w środkach komunikacji. Transport publiczny na Wyspach jest wyjątkowo sprawny, ale i tak przemieszczanie się zabiera czas.

Mogłoby się wydawać, że za to w weekendy sobie poleniuchują, ale nie. Od samego rana w soboty i niedziele już są w ruchu. Rodzice rankiem wożą swe pociechy na różne imprezy sportowe, gdyż wolne dni od szkoły, to główny czas zaszczepiania miłości maluchom do różnych dyscyplin sportowych, a obecność opiekuna jest obowiązkowa. Ci co mają dzieci odchowane startują sami w różnych zawodach lub turystycznie robią sobie np. przejażdżki rowerowe. Anglicy chętnie pływają po uregulowanych drogach wodnych. Widać ich również w powietrzu, bo działają małe lotniska. Do tego dochodzą hipodromy, tory wyścigowe dla motocykli i samochodów, pola golfowe i duże zagęszczenie ośrodków rekreacyjnych.

Od małego Brytyjczyk może grać w piłkę nożną, rugby. Jak już trochę przekwita może przestawić się na polo lub krykieta, a jak już osiąga wiek słuszniejszy, to jeszcze nie czas siedzieć w fotelu. Po 50-ce nadchodzi czas turlania kulkami po równo ściętej i wymyślnie zwałowanej trawie. To nazywa się bowling i ma swoich zwolenników.

Przyjemnie jest popatrzeć jak wiekowe panie ubrane w białe kostiumy dygając posyłają kulki precyzyjnie do celu.

W Polsce sport jest na niezłym poziomie, ale to temat obszerny. Kraj idzie w kierunku mordobicia w MMA. Wizytówką tego zjawiska, może nie zamierzenie było posiedzenie Komisji Smoleńskiej na tartanowej bieżni w hali sportowej COS w Spale. Kiedyś można tam było oglądać mityngi LA z najlepszymi sportowcami świata. COS to polityczny puchar przechodni dla rządzących partii, ale do tej pory jeszcze nikt nie wpadł na wykorzystanie tego ośrodka dla takich pozasportowych celów.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook