Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Sportowe nadzieje „Dwunastki”

Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim od 2018 r. realizuje Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Powstały one w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży. Jego celem jest upowszechnianie sportu, głównie piłki siatkowej. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego.

Uczeń SP 12 Olgierd Skóra w imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Siatkarskich Ośrodków Szkolnych został powołany na zgrupowanie w ramach programu Kadra Polski SOS U-14 i będzie uczestniczył w dwuletnich przygotowaniach do turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy w 2022 roku. Trenerem Akademii i SOS w SP 12 jest nauczyciel wychowania fizycznego Cezary Świech. Trenerem klubowym Krzysztof Kurzdym. Wśród uczniów SP 12 jest również Igor Owczarczyk, który uczestniczył w Akademii Młodych Orłów. Jest to projekt zainaugurowany przez Polski Związek Piłki Nożnej w 2014 roku. W jego ramach przeprowadzane są cztery razy w roku zgrupowania, na które zaprasza się najzdolniejszych młodych piłkarzy i piłkarki z kilku roczników z całego kraju.

W tym roku chłopcy z rocznika 2009 zadebiutowali na zgrupowaniach AMO. Rozpoczęli dwuletni cykl przygotowań, które mają ich doprowadzić do najmłodszej reprezentacji naszego kraju U-15. Będzie to dla nich niezwykle intensywny czas. W tym roku odbyły się już dwa zgrupowania: Letnia Akademia Młodych Orłów oraz Jesienna Akademia Młodych Orłów. Igor Owczarczyk (rocznik 2009) uczestniczył w obu zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów. Był jednym z dwóch reprezentantów województwa łódzkiego. Igor na co dzień trenuje w klubie RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki pod opieką trenera Radosława Wilczyńskiego. Osiągnięcia sportowe uczniów to powód do ogromnej satysfakcji dla całej społeczności szkolnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook