Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Spotkanie prezydenta miasta z mieszkańcami

W miniony piątek, 8 września,  w Szkole Podstawowej nr 7, w Tomaszowie Mazowieckim na Ludwikowie, odbyło się spotkanie prezydenta miasta Marcina Witko z mieszkańcami. Udział w spotkaniu wzięła również wiceprezydent Zofia Szymańska oraz urzędnicy UM.

Prezydent na samym początku spotkania odniósł się do inwestycji ważnych dla mieszkańców Ludwikowa. Najświeższa wiadomość, jaką chcemy Państwu przekazać jest taka, że udało nam się uzyskać dofinansowanie do budowy boiska szkolnego. Mamy tu piękną halę ale brakuje boiska i tak obiekt wielofunkcyjny sportowy powstanie- mówił prezydent– Na ten cel otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Sportu, staramy się też o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Po wielu latach udało się w końcu podpisać umowę z PGE na przestawienie słupów ulicy Ludwikowskiej, za 1,5-2 tyg będą przestawiane i tym samym powstanie chodnik po drugiej stronie ulicy Ludwikowskiej. 

Kolejna kwestią, którą poruszył prezydent dotyczyła dofinansowania do wymiany źródła ciepła. Wymianę pieców węglowych na gazowe. Ma, to na celu poprawę jakości powietrza.  W ramach naszych starań o poprawę jakości powietrza bierzemy udział w międzynarodowych badaniach prowadzonych przez Instytut Ochrony Środowiska. Przy okazji tych badań zostanie zainstalowane kilkadziesiąt czujników zanieczyszczenia powietrza – mówił prezydent– czujniki będą zainstalowane w różnych miejscach a do wyników z nich będą mieli dostęp za pomocą specjalnej aplikacji na telefonie wszyscy mieszkańcy – dodał Marcin Witko– straż miejska będzie zaopatrzona w drony na wzór mini laboratorium i tym dronem, po zgłoszeniu mieszkańców, zostanie wykonany pomiar na podstawie którego otrzymamy całościowy protokół z wynikami przeprowadzonych badań. To w świetle polskiego prawa jest dowodem, żeby takie osoby przywołać do porządku. Na początku będą pouczenia ale później rzeczywiście będziemy karać.

Prezydent Marcin Witko wspomniał o nowoczesnym monitoringu, który wkrótce zostanie uruchomiony w Tomaszowie. Kamery mają zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, będą wychwytywać ciężarówki, samochody z przekroczoną masa. Policja będzie karała użytkowników, którzy będą łamać przepisy. Nie będzie to dotyczyć firm zarejestrowanych w Tomaszowie, ale spoza miasta. W przyszłości monitoring ma być rozbudowany do 300 kamer.

Prezydent wspomniał o budżecie obywatelskim, programie Mieszkanie TM Plus, czy dofinansowaniu na modernizację miejsc wokół Bulwarów, arenie lodowej.
Wspomniał również o nagrodzie jaką nasze miasto odbierze 5 października. Tomaszów uplasował się na 3 miejscu wśród miast najszybciej i najlepiej rozwijających się w Polsce, tak uznali eksperci miesięcznika samorządowego. 

 

 

 

 

 

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook