Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Spotkanie z mieszkańcami Tomaszowa posła Krzysztofa Tuduja

W poniedziałek, 22 września, o godzinie 18 rozpoczęło się spotkanie  Krzysztofa Tuduja, posła Konfederacji, z mieszkańcami i sympatykami w Tomaszowie Mazowieckim.

Na samym początku poseł Tuduja wręczył legitymacje asystenckie dwóm swoim asystentom społecznym. Legitymacje otrzymał Andrzej Fąk z Tomaszowa Mazowieckiego, organizator spotykania z posłem oraz Jan Zięba z Opoczna.

Otwarte spotkanie z Krzysztofem Tudujem, wiceprezesem Ruchu Narodowego, w Tomaszowie Mazowieckim

Opublikowany przez Format3A Wtorek, 22 września 2020

Parlamentarzysta na spotkaniu poruszył min. temat fenomenu konfederacji i bieżącej polityki

Byłem jednym z niewielu ludzi, którzy byli pewni, że w sejmie się znajdziemy – komentuje Krzysztof Tuduja- być może dlatego, że pracuję ze strukturami. Wiedziałem ile pracy było włożonej, ile osób było zaangażowanych w kampanię (…). Znaleźliśmy się w sejmie i Konfederacja na dość długi czas wpisze się w polską scenę polityczną.

Konfederacja utworzyła inicjatywę społoczeno-polityczną tzw. Kluby Konfederacji, dla osób które z jednej strony sympatyzują i wspierają  ruch a z drugiej strony nie chcą być członkiem partii. Kluby gromadzą sympatyków z lokalnych społeczności, które aktywnie włączają się w działalność społeczno-polityczną. Obecnie na terenie kraju działa ponad tysiąc takich klubów, z ponad 16 tysiącami osób.

Poseł Krzysztof Tuduja poruszył temat ustawy dla zwierząt tzw. ” Piątka dla zwierząt”.

Bój się toczy o świadomość, bój się toczy o to jak będziemy rozumieć pojęcia to co dobre dla Polski. Jak będziemy rozumieć dobro zwierząt, dobro ludzi. To co jest najniebezpieczniejsze w tej ofensywie która powstała, z mojego punktu widzenia, to jest pewnego rodzaju atak na wartości, pojęcia, aksjologię, wywrócenie, grzebanie u podstaw. (…) Cierpienie kury nie jest tak samo ważne jak cierpienie Państwa dzieci. To nie jest to samo. Lewica nie rozumie, że w naszym porządku wartości, katolickim, chrześcijańskim, cywilizacji łacińskiej, konserwatywnym postawienie niżej zwierzęcia jest właściwą perspektywą i nie ma nic wspólnego z nienawiścią do zwierząt, z chęcią znęcania się nad zwierzętami, złego traktowania zwierząt, nic wspólnego nie ma. Pierwsza podstawowa rzecz, nie wolnego tego zrównywać, nie wolno tych porządków mieszać, bo dojdzie do absurdu. – komentuje poseł.

To co Tuduja podkreśla, to że ustawą przeforsowano zakaz uboju rytualnego. 40% eksportu drobiu pochodzi z uboju rytualnego, wołowiny 30%, a to są liczby rzędu 1,5 miliarda rocznie, to są setki tysięcy miejsc pracy.

Na koniec spotkania poseł odpowiadał na pytania mieszkańców.

Całe spotkanie i pełna wypowiedź posła Krzysztofa Tuduja znajduje się w załączonym filmie.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook