Kalendarz gminy Lubochnia

Nadchodzących wydarzeń: 0
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Stanowisko tomaszowskiej policji dotyczące wpisu opublikowanego przez grupę „Tomaszowskie Klasyki” oraz wpis Tomaszowskich Klasyków

30 maja Tomaszowskie Klasyki zorganizowały rajd ulicami Tomaszowa Mazowieckiego. Kilka dni później na profilu społecznościowym organizatorów pojawił się wpis, w którym zawracają się min. bezpośrednio do zastępcy komendanta policji w Tomaszowie Mazowieckim. Poniżej przedstawiamy komentarz policji, który ukazał się w dniu dzisiejszym na stronie oraz pod nim wpis Tomaszowskich Klasyków sprzed kilku dni.

Komentarz policji:

W odniesieniu do pojawiających się w przestrzeni medialnej informacji co do działań podjętych przez tomaszowską Policję w związku z rajdem zorganizowanym 30 maja 2021 roku informujemy.

25 maja 2021 r. do KPP w Tomaszowie Maz. wpłynęło pismo od organizatorów imprezy, w którym zwrócono się m.in. o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa organizowanego rajdu oraz o przeprowadzenie prelekcji dla najmłodszych uczestników, wskazując, że rajd będzie przebiegać na trasie kilkudziesięciu kilometrów po terenie powiatu tomaszowskiego z zakończeniem w miejscowości Spała. Organizator wskazał, że w zawodach uczestniczyć będzie około 30 załóg tj. około 70 – 80 osób.
Po przeanalizowaniu zgromadzonych informacji stwierdzono, że organizator nie uzyskał wymaganej zgody na wykorzystanie dróg w sposób szczególny a program nie gwarantuje przebiegu imprezy w sposób zapewniający bezpieczeństwo sanitarne i nie jest zgodny z obowiązującymi normami prawnymi w zakresie dozwolonym przez Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W myśl tych przepisów, dozwolona liczba uczestników imprez i spotkań, które odbywają się na otwartym powietrzu wynosiła w tym czasie maksymalnie 50 osób, nie licząc osób zaszczepionych przeciwko Covid-19.
Do organizatorów rajdu skierowano pismo, w którym przedstawiono zastrzeżenia, w tym w zakresie braku informacji we wniosku co do faktycznej liczby uczestników imprezy. Jednocześnie wyrażono gotowość udziału policjanta w spotkaniu w celu promowania poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pod warunkiem zapewnienia przez organizatora formy spotkania w sposób zgodny z obowiązującymi w czasie pandemii przepisami.
 

27 maja 2021 r. wpłynęło kolejne pismo od organizatora, w którym wskazał inne miejsce imprezy – teren prywatny w miejscowości Spała, informując, że w rajdzie przewidziany jest udział 30 pojazdów. Nadal nie wskazano w nim konkretnej liczby uczestników, a jedynie liczbę pojazdów. Należy zauważyć, że ogłoszenie na stronach internetowych organizatora wskazywało na organizację rajdu z wieloosobowymi załogami. Przedstawione przez organizatora informacje były zatem zbyt ograniczone by stwierdzić w sposób jednoznaczny, że przedsięwzięcie będzie odbywać się w sposób zgodny z przepisami. Mając na uwadze fakt, że Policja nie powinna promować spotkań, które mogą nie być zgodne z obowiązującymi przepisami, wstrzymano udział policjanta w tym spotkaniu.
Należy podkreślić, że funkcjonariusze tomaszowskiej komendy wielokrotnie wspierali podobne inicjatywy, a także bardzo często z własnej inicjatywy podejmują działania profilaktyczne. Jednakże z uwagi na aktualną sytuację związaną ze stanem epidemii wszelkie działania profilaktyczne zostały co do zasady znacznie ograniczone. O takim stanowisku organizator został osobiście poinformowany. Na miejsce imprezy został skierowany patrol Policji, który w żaden sposób nie utrudniał przebiegu imprezy i miał za zadanie czuwać nad jej bezpiecznym przebiegiem. W tej samej miejscowości i podobnym czasie odbywała się inna impreza, którą policjanci również zabezpieczali na tych samych zasadach.

Podkreślamy, że tomaszowska komenda od wielu lat współtworzy i wspiera liczne przedsięwzięcia, których celem jest propagowanie przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Zobligowani jesteśmy do prowadzenia działań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym ze szczególnymi rozporządzeniami obowiązującymi w czasie pandemii.

Wpis Tomaszowskich Klasyków:

To jest Pan Wojciech. Pan Wojciech jest NASZYM pracownikiem, MY mu płacimy, ma dbać o NASZE bezpieczeństwo.

Pan Wojciech siedzi na ciepłym stołku za NASZE pieniądze i robi wszystko, żeby podkładać nogę wszystkim, którzy robią to, co on sam powinien…

Pan Wojciech dostał władzę i coś mu się w związku z tym pomyliło. Gdyby chciał się czymś pochwalić, to większość osiągnięć zaczynałaby się od: zakazałem, zabroniłem, udaremniłem, uniemożliwiłem, ukarałem… Sądząc po jego minie, duma go rozpiera!!!

Otóż Pan Wojciech sprawuje m.in. nadzór nad Wydziałem Ruchu Drogowego. Swoim przełożonym pewnie chciał z dumą zakomunikować, że udaremnił bandycki, szatański plan grupki pasjonatów, którzy potajemnie, nielegalnie, stosując zbrodnicze metody będą chcieli uświadamiać nieletnich (!!!) z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To przecież niedopuszczalne!

Do rzeczy… Jak zawsze, zwróciliśmy się do Policji w Tomaszowie, zarówno z informacją o imprezie jak i prośbą o wsparcie i zabezpieczenie. Taką „łaskawością” obdarzono nas po – drugiej – próbie. Przydzielono nam radiowóz z podwójną obsadą, funkcjonariusza, który miał naszym dzieciakom wytłumaczyć konieczność np. zapinania pasów, noszenia odblasków itd.

W tym błogim przekonaniu trwaliśmy do momentu startu rajdu. Wtedy to Pan Wojciech zmienił zdanie i wysłał nam nie jeden, ale aż dwa oznakowane radiowozy i jeden nieoznakowany w celu…. uniemożliwienia imprezy. No brawo! Jakiej to zbiorowej tragedii próbował zapobiec!

Istnieje coś takiego jak obywatelskie nieposłuszeństwo wobec idiotyzmów i represji. Wzięliśmy to na swoją klatę. Imprezę przeprowadziliśmy zgodnie z planem, a co najważniejsze – bezpiecznie.

Panie Wojciechu ,- bo przecież obserwuje Pan nasze niecne zamiary za każdym razem, gdyby chciał się Pan dowiedzieć teraz od naszych dzieciaków, po co zapinają pasy, to niestety nie usłyszy Pan już: ,,bo tata zapłaci mandat”… Wiemy, przykre dla Pana.

Zrobiliśmy więc pańską robotę. Na własnych plecach targaliśmy symulatory, kręciliśmy korbą, rozdaliśmy dzieciakom odblaski, tłumaczyliśmy….

Pan tradycyjnie już bombarduje takie inicjatywy. A przypomnimy Panu tylko te 5 radiowozów na naszym ostatnim spocie. Na pewno nie były potrzebne gdzie indziej?

Bo Panu się nie chce robić czegokolwiek poza bezwzględne minimum, czyli karać, zabraniać! Bo to Pan potrafi.

Jako pańscy pracodawcy pozwolimy się Panu wytłumaczyć. Ma Pan szansę tutaj przedstawić swój punkt widzenia. To tak przed oficjalnym pismem do pańskich przełożonych, przed rozpoczęciem zbierania podpisów o pańskie odwołanie przez świadomą motoryzacyjnie społeczność Tomaszowa…

JEŻELI ZGADZACIE SIĘ Z NAMI TO UDOSTĘPNIAJCIE, PROSIMY. EKIPA TK


 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook