Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Stawka większa niż gra- zacznij bezpiecznie żyć

„Stawka większa niż gra- zacznij bezpiecznie żyć”, projekt skierowany do gimnazjalistów i realizowany na zasadzie warsztatów, mających charakter trzech cyklicznych spotkań. Przedsięwzięcie skupia się na tematyce zapobiegania przemocy i agresji rówieśniczej oraz bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Jest on skierowany do młodzieży gimnazjalnej Zespołu Szkół w Smardzewicach. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy dziewcząt i chłopców.

Warsztaty rozpoczęły się 6 czerwca i będą trwać do 19 czerwca 2017 roku. Na początku dzielnicowi KPP w/m zapoznali młodzież z zagrożeniami, możliwością reagowania i alarmowania o nich odpowiednich instytucji, a także swoimi kompetencjami, z których mogą na co dzień korzystać obywatele. Druga część to pogadanka na temat odpowiedzialności karnej nieletnich, sytuacjach zagrożenia, w których mogą znaleźć się młodzi ludzie, bezpieczeństwa i unikania sytuacji niebezpiecznych. Ostatnim etapem były ćwiczenia praktyczne – jak wyjść z niebezpiecznych sytuacji, a także skuteczne obezwładnienie sprawcy zagrożenia.Kolejne etapy to pogadanki i przypomnienie bezpiecznych zasad podczas wypoczynku nad wodą, pierwsza pomoc w sytuacjach udaru, podtopienia, wychłodzenia organizmu, zatrzymania akcji serca, przywrócenie oddechu, a także kontynuacja i nauka nowych elementów samoobrony. Ostatni dzień warsztatów będzie poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym i samoobronie. Akcja będzie zakończona finałem, gdzie uczestnicy zaprezentują nabyte umiejętności teoretyczne i praktyczne.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook