Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 4
«Wrzesień 2020 »
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Do końca wakacji

2020-08-31 00:00:00

Reklama

Sonda

Urlop wakacyjny 2020

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Sto lat polskiej niepodległości w Lubochni

Odzyskanie niepodległości to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii. W tym roku mija sto lat od momentu, kiedy ziściły się marzenia i pragnienia wielu pokoleń Polaków. Gmina Lubochnia wspólnie uczciła to święto. 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lubochni pod przewodnictwem proboszcza tutejszej parafii ks. Tomasza Bojanowskiego. Już o godz. 11.300 przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubochni zebrały się delegacje i poczty sztandarowe, gdzie pod dowództwem orkiestry OSP nastąpiło uroczyste ich wprowadzenie do kościoła. We Mszy Św. udział wzięli przedstawiciele władz, organizacji pozarządowych, uczniowie, mieszkańcy.

Kolejny punkt uroczystości odbył się pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpiło wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego. Przewodniczący Rady Gminy Lubochnia Tadeusz Skoneczny wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym mówił jak ważne dla nas – Polaków jest to święto; jak powinniśmy być dumni, że możemy dziś żyć w wolnej Ojczyźnie; jak na co dzień pielęgnować nasz patriotyzm i cieszyć się z wolności i niepodległości, pamiętając, że naszą powinnością jest zachowanie jej dla pomyślności obecnych i przyszłych pokoleń. Następnie nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Fot. Aneta Milczarek

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook