Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Sukces snajperów 25. Brygady Kawalerii Powietrznej

13-14 września br. na Litwie, miały miejsce XII Międzynarodowe Zawody Strzeleckie strzelców wyborowych pod nazwą „SNIPER FEST 2017”.
 
Polskę reprezentował pięcioosobowy zespół żołnierzy 1. batalionu kawalerii powietrznej w składzie drużyny wystawionej przez 25. Brygadę Kawalerii Powietrznej:
– plut. Łukasz Nowaciński
– st. kpr. Tomasz Tomecki
– st. Szer Karol Kostrzewa
– szer. Tomasz Bziukiewicz
– szer. Piotr Pielach.
 
Zawody zaczęły się w środę, 13 września  treningiem dla całego stanu osobowego startujących zawodników. Rozegrano cztery konkurencje, w których cała drużyna pracowała na wynik. Punktacja na zawodach była skomplikowana. Punkty można było zyskać, jak i równie szybko je stracić. Punkty ujemne były przyznawane m.in. za źle wybrany cel. Zmagano się w konkurencjach, w których oceniano: precyzję strzału, to, jak strzelcy radzą sobie na krótkich i długich dystansach i jak sobie radzą z wiatrem. Strzelano z różnych postaw strzeleckich do różnorakich celi. Każdy uczestnik rozpoczął zmagania od ustawienia sprzętu, (tzw. „ZERO” na 100 m). Dalszą częścią pierwszego dnia zawodów był trening indywidualny.
 
Właściwa rywalizacja startujących drużyn rozpoczęła się 14 września i trwała przez cały dzień. Wygrali zawodnicy z Danii, drugie miejsce zajęła reprezentacja Norwegii. Reprezentacja 25.BKPow zajęła 3 miejsce, co jest doskonałym wynikiem, gdyż o miejsce na podium konkurowało aż 30 zespołów z 8 państw. Swoje reprezentacje wystawiły takie kraje, jak: Dania, Norwegia, Litwa, Niemcy, Polska, Belgia, i USA.
 
Taki wynik jest poświadczeniem wysokiego kunsztu żołnierskiego rzemiosła. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom.
Źródło: http://25bkpow.wp.mil.pl

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook