Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Święto 25 Brygady Kawalerii Powietrznej

W środę, 7 czerwca 2023 roku, na stadionie wojskowym odbyły się uroczystości z okazji święta 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. 

Po uroczystym wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego, powitani zostali zaproszeni na uroczystość goście, wśród których byli między innymi: Antoni Macierewicz – Marszałek Senior IX kadencji Sejmu RP, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu,  Marcin Witko – Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. 

Generał dywizji Marek Sokołowski odczytał list jaki z okazji święta Brygady wystosował Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak. Następnie gen. bryg. dr inż. Mariusz Pawluk – dowódca 25 Brygady zwrócił się do żołnierzy i uczestników uroczystości. 

Główne obchody odbyły się na stadionie przy al. Piłsudskiego. To właśnie tam kawalerzyści i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym apelu.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęła msza święta, która miała miejsce na placu apelowym.

Główne obchody odbyły się na stadionie przy al. Piłsudskiego. To właśnie tam kawalerzyści i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym apelu, podczas którego zostały wręczone medale resortowe i odznaki pamiątkowe 25BKPow.

Mieszkańcy mogli wziąć udział w dniu otwartych koszar, co jest wyjątkową okazją, by zobaczyć tomaszowską jednostkę „za kulisami”. Na stadionie odbyły się pokazy sprzętu i wyszkolenia, które szczególnie zainteresowały młodszą część uczestników.

Galeria zdjęć TUTAJ

Fot. Kamil Borkowski BOREK

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook