Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie tomaszowskim. Konferencja prasowa

9 listopada, w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie odbyła się konferencja, podczas której przedstawiona została sytuacja  związana z epidemią Covid-19 w mieście i powiecie.

W województwie łódzkim decyzją wojewody łódzkiego jest przygotowanych 1,5 tysiąca łóżek dla pacjentów z Covid-19, również Tomaszowskie Centrum Zdrowia zostało postawione w stan gotowości. TCZ jest jednym z szesnastu szpitali, które takie łóżka ma zapewnić, w tomaszowskim szpitalu jest 130 łóżek na kilku oddziałach, w tym osiem łóżek intensywnej terapii.

Sytuacja epidemiologiczna – konferencja prasowa

Nadal obowiązuje kwarantanna wymazowa, jeżeli lekarz skieruje na wymaz od razu przechodzimy na kwarantannę, która będzie trwała 10 dni. Przy wyniku ujemnym kwarantanna zostanie skrócona, jeżeli pozytywny, to osoba przechodzi na izolację. Osoby z kontaktu także idą na kwarantannę, która liczona jest dzień po kontakcie. Natomiast osoby, które zamieszkują z taką osobą idą na kwarantannę, która trwa 17 dni. Ta kwarantanna może ulec skróceniu jeżeli wykona się wymaz w 11 dobie, jeżeli wyjdzie oczywiście ujemny.

W październiku w powiecie tomaszowskim odnotowano znacznie mniej zakażeń w porównaniu do minionego roku. Rok temu w październiku odnotowano 800 zakażeń Covid-19, w tym roku było ich ponad 200.

Z informacji przekazanych przez prezesa dr. Wiesława Chudzika TCZ wynika, że obecnie w szpitalu przebywa 95 chorych na Covid-19, w tym 6 osób na intensywnej terapii, 3 osoby pod respiratorem i 3 osoby pod HFNOT czyli aparaturą wysoko przepływowej terapii tlenem. Od kilku dni ten stan nie uległ zmianie.

Udział w konferencji wzieli: starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski, członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego Michał Czechowicz, komendant Straży Pożarnej Krzysztof Iskierka, zastępca komendanta powiatowego policji w Tomaszowie Mazowieckim mł.insp. Wojciech Tatar, przedstawiciel 25 BKPow kpt. Adam Bielawski, dyrektor tomaszowskiego sanepidu Iwona Sarwa, a także prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, dr Wiesław Chudzik i dr Ewa Borkowska, ordynator oddziału zakaźnego.

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook