Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Sytuacja pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczyczego w Tomaszowie

Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że rozpoczęliśmy długo wyczekiwany remont budynku przy ulicy Niskiej 14, długo wyczekiwany zarówno przez personel, który na co dzień pracuje w tymże budynku, jak i pacjentów, którzy korzystają na co dzień z pomocy specjalistów i tam się znajdują. Mówimy tutaj o bardzo szeroko zakrojonej termomodernizacji tego budynku. Jest to budynek z lat 60, więc wymaga już kapitalnego, całkowitego remontu, dlatego też podjęliśmy decyzję, że należy na czas remontu zabezpieczyć naszych pacjentów i przenieść ich w inne bezpieczne miejsce – powiedział Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

Obecnie w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym znajduje się około 40 osób, które przebywają w nim na co dzień. Na czas remontu pensjonariusze zostali przetransportowani do Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Tomaszowie, tuż obok szpitala gdzie korzystają z rehabilitacji, zabiegów medycznych. Rehabilitacja składa się z dwóch części – rehabilitacji stacjonarnej, która w tej chwili jest przygotowana w budynku głównym tomaszowskiego szpitala. Ze względu na sytuację epidemiologiczną na razie w okrojonym składzie. Rehabilitacja ambulatoryjna, dzienna, gdzie pacjenci przychodzą z domu i rehabilitują się na różnego rodzaju urządzeniach, będzie w najbliższym czasie uruchomiona w budynku, gdzie obecnie znajduje się administracja Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

W tym miejscu chciałbym bardzo, bardzo serdecznie podziękować za współpracę i pomoc,  jeżeli chodzi o logistykę, niezmiernie i po raz kolejny pomaga nam 9. Brygada Obrony Terytorialnej na czele z panem pułkownikiem Marcinem Siudzińskim, za co serdecznie, bardzo dziękujemy, bo pomagają nam przez cały ten tydzień zarówno w przewiezieniu  naszych pacjentów jak i wszelkiego tego sprzętu, który jest niezbędny do  codziennej pielęgnacji podopiecznych. Wyrazy ogromnego podziękowania kieruję do pani dyrektor Małgorzaty Bugajskiej, która kieruje na co dzień Domem Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, za to, że pozwoliła, aby nasi pacjenci mogli przebywać na czas remontu. Jest to niezwykle cenna pomoc, za którą bardzo, bardzo serdecznie, jako Zarząd Powiatu, dziękujemy-Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

Termomodernizacja budynku Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy ul. Niskiej 14 w Tomaszowie. Podpisano umowę

Przeprowadzka pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy ul. Niskiej do Domu Pomocy Społecznej na Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook