Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Szykuje się rzeź

Ponad czterdzieści drzew po obu stronach ul. Ujezdzkiej na odcinku od ul. Warszawskiej do Milenijnej zostało oznakowanych pomarańczową farbą. Ta farba, to wyrok śmierci. Drzewa czeka wycinka.

  • To nie jest nasz kaprys. Drzewa są stare, chore, pochyłe – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wspomniany odcinek ul. Ujezdzkiej jest jednocześnie fragmentem DW 713 i DK 48. Funkcję zarządcy pełni tu GDDKiA. – Nasza komisja dokonała oceny stanu drzew i to są jej sugestie. Teraz czekamy na opinię właściciela terenu. To on zdecyduje czy drzewa będą wycięte – dodaje rzecznik.

Tymczasem „właściciel terenu”, czyli miasto nie otrzymało od GDDKiA wniosku w tej sprawie. Tak z kolei twierdzi rzeczniczka prezydenta miasta.

Jaki zatem los czeka drzewa przy ul. Ujezdzkiej? Czy planowana budowa chodnika jest dostatecznym powodem, by dokonać masowej zagłady drzew? Czemu miasto nie interesuje się wycinką? Nikt z urzędników nie zauważył na wylotówce do Łodzi oznakowanych do wycinki drzew? Co prawda GDDKiA działa w opraciu o inne przepisy dotyczące wycinki drzew, ale pytanie, kto ważniejszy gospodarz czy zarządca pozostaje. 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook