Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tęczowy piątek w Tomaszowie zamiast w szkołach na placu Kościuszki

25 października, w Tęczowy piątek, obyły się w Tomaszowie dwa „zgromadzenia” po jednej stronie uczestnicy, którzy są sojusznikami osób LGBT z drugiej zaś demonstrowali przeciwnicy.

Tęczowy piątek,  to coroczna akcja, zainicjowana przez Kampanię Przeciw Homofobii, która ma pokazać, że „każdy uczeń i każda uczennica, niezależnie od swojej orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej, może czuć się bezpiecznie, liczyć na wsparcie i z przyjemnością przychodzić do szkoły. Akcja organizowana w szkołach na terenie całej Polski. W Tomaszowie Mazowieckim szkoły nie włączyły się w akcję.

Tego dnia na placu Kościuszki Tomaszowski Kongres Kobiet zorganizował marsz w obronie dla, jak czytamy na fb grupy, dyskryminowanej młodzieży. Druga grupa stanęła  naprzeciw głośno demonstrując swój sprzeciw. 

Tomaszowski Kongres Kobiet nie zgłosił do Urzędu Miasta marszu jako zgromadzenia i w ten sposób nie zabezpieczył formalnie osób które wzięły udział w wydarzeniu, a jak czytamy na fb TMKK obecna była młodzież z II LO.  Szkoda, że nikt wcześniej nie pomyślał o bezpieczeństwie osób, które wzięły udział w marszu, a sama forma marszu stała się sposobem na omijanie formalnego zgłoszenia zgromadzenia, choć samo zgłoszenie nic nie kosztuje i zajmuje dosłownie 5 minut. Może to co mogło się wydarzyć w Tęczowy piątek jednak da do myślenia, że jako organizatorzy odpowiadamy za ludzi, którzy do nas dołączają. Tylko przytomność i własna inicjatywa tomaszowskiej policji spowodowała, że uczestnicy mogli czuć namiastkę bezpieczeństwa.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook