W piątek, 27 października, w sali konferencyjnej areny lodowej odbyła się konferencja prasowa, od której rozpoczęły się XXXII Mistrzostwa Polski na dystansach. To pierwsze zawody na nowym obiekcie.
W konferencji udział wzięli Marcin Witko – prezydent miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Roman Derks – prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego oraz zawodnicy:
Zbigniew Bródka mistrz olimpijski, specjalizujący się na dystansie 1500 m, olimpijczyk. Pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim; Luiza Złotkowska łyżwiarka szybka, reprezentantka Polski, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich; Natalia Czerwonka uczestniczka zimowych igrzysk olimpijskich. Srebrna medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014. Dwukrotna medalistka mistrzostw świata w drużynie w 2012 i 2013; Karolina Bosiek tomaszowska panczenistka z KS Pilica, zawodniczka która wielokrotnie podbijała rekordy juniorek; Jan Szymański wielokrotny triumfator zawodów pucharu świata, wielokrotny mistrz Polski seniorów, brązowy medalista mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim (2013) i Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi (2014), Konrad Niedźwiedzki olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski. Brązowy medalista mistrzostw świata na dystansach w 2013 roku w Soczi; Roland Cieślak reprezentant tomaszowskiej Pilicy.
Spotkanie poprowadził Piotr Dębowski – dziennikarz.
Daliśmy radę -tak zaczął swoją przemowę prezydent Marcin Witko- Tomaszów Mazowiecki dał radę mimo, że niewielu chyba było takich którzy wierzyli w to, że jeszcze przed igrzyskami olimpijskim panczeniści, łyżwiarze będą mogli do Tomaszowa przyjechać trenować. Obiekt, jak to powiedział Wiesław Kmiecik, jest na światowym poziomie. Nie był by taki, gdyby nie zaangażowanie wielu ludzi, podziękuję tym dzięki którym powstał. Po pierwsze mógł powstać, bo został wpisany przez rząd na listę strategicznych obiektów dla rozwoju polskiego sportu. Dofinansowanie 50 % do budowy tego obiektu pozwoliło, że dzisiaj możemy się z tego cieszyć i mam nadzieję, ze bezie nam dobrze służył w przyszłości. (..).
Jak podkreślał Zbigniew Bródka, jest pod wielkim wrażeniem. Niespełna rok temu wmurowany został pierwszy kamień pod hale a dziś można ją podziwiać. Zawodnicy podkreślali, że mają pierwszą hale przed najważniejszą imprezą w Korei, i że hala będzie wykorzystana jak najlepiej. Łyżwiarze spędzali 250 dni w roku poza domem z czego większość za granicą. Teraz, jak podkreślają, nawet jak poza domem to jednak większość w kraju.
To wielki historyczny moment dla całego łyżwiarstwa – komentuje Luiza Złotkowska- i teraz rzeczywiście będziemy mogli hodować naszych następców.