Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 3
«maj 2022 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Tomaszowscy kierowcy w kolejkach po szyby samochodowe

Jakie szkody mogą być skutkiem gradu lub burzy? Mieszkańcy powiatu tomaszowskiego przekonali się wczoraj.

Trwające kilka minut gradobicie może spowodować straty materialne liczone w setkach tysięcy złotych. Na szczęście, są to przypadki ekstremalne. Częściej, choć także nie bez znaczenia dla naszej kieszeni, uszkodzony zostaje zaparkowany “pod chmurką” samochód. Na okoliczność wystąpienia opadów gradu warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie samochodu.

Po wczorajszym gradobiciu u mnie na dachu dwa wgniecenia. Niestety nie wszyscy mieli aż tyle szczęścia. Od samego rana kolejka za szybami do auta pozdrawiam i współczuję – napisał do nas Marcin Chachuła autor zdjęcia

Polska znajduje się w bardzo korzystnym położeniu geograficznym, jeżeli za koronny czynnik uznamy panujące w naszym kraju warunki atmosferyczne. Postępujące zmiany klimatyczne mają jednak wpływ na występowanie tak zwanych eksteremalnych zjawisk pogodowych, w tej kategorii mieszczą sie intensywne burze, sztormy, huragany, susze oraz gradobicia. W ostatnich kilkunastu latach przez nasz kraj przeszło już wiele burz, gradobić i trąb powietrznych, po których straty szacowano nawet w milionach złotych.

Ubezpieczenie samochodu od gradu – standard w AC, ale nie w AC mini!

Ubezpieczenie samochodu od skutków działania żywiołu (w tym gradu) nie jest już takie oczywiste, jeśli zdecydujemy się na zakup tzw. Mini AC. Ten produkt występuje pod różnymi nazwami i cechuje się znacznie węższym zakresem ochrony niż pełne AC. Dlatego, jeśli zależy nam na ubezpieczeniu od gradu lub innych żywiołów, powinniśmy dokładnie przestudiować ogólne warunki ubezpieczenia wybranego towarzystwa.

Kierowcy, którzy nie chcą lub nie mają możliwości kupienia pełnego AC lub AC mini, mogą dokupić do obowiązkowego OC ubezpieczenie szyb, które pozwoli im na wymianę lub naprawę szyby po gradobiciu. Warto jednak dokładnie sprawdzić, czy działanie żywiołu będzie uprawniało ich do likwidacji szkody z takiej polisy, bo nie jest to reguła w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook