Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tomaszowscy nauczyciele na ogólnopolskim proteście

protest-nauczycieli2 protest-nauczycieli

Kolejny poniedziałek przynosi kolejny protesty. Tydzień temu w Czarnych Protestach w całym kraju uczestniczyły kobiety, przeciwniczki projektu ustawy o zaostrzaniu aborcji. Dziś w całej Polsce, przed urzędami wojewódzkimi protestują nauczyciele. Organizatorem protestu jest Związek Nauczycielstwa Polskiego.

ZNP domaga się od minister edukacji Anny Zalewskiej wycofania się ze zmian w oświacie, zawartych w dwóch projektach ustaw w tym z likwidacji gimnazjów. Kolejny postulat, to wycofanie się z projektowanej „prywatyzacji polskiego szkolnictwa” – zapisu, że w gminie może istnieć tylko jedna szkoła samorządowa, co według związku oznacza, że pozostałe szkoły mogą być tylko szkołami prywatnymi.

Nauczyciele przypomnieli też o zgłaszanym od roku postulacie – zwiększenia nakładów na edukację i nieprzerzucania kosztów zmian w edukacji na samorządy. Chodzi też o zwiększenie pensji nauczycieli co najmniej o 10%. Proponowane obecnie podwyżki – od 35 do 65 zł – nie są przez nauczycieli akceptowane.

Z Tomaszowa na protest do Łodzi pojechał autokar nauczycieli, a głównie nauczycielek. Są też delegacje z Będkowa, Rokicin, Budziszewic, Rzeczycy. Nauczycieli wspierają rodzice i uczniowie.

Zapisz

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook