Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tomaszowska drogówka z nowym pomiarem prędkości

Tomaszowska drogówka została wyposażona w nowe urządzenie do pomiaru prędkości, jakim jest laserowy miernik prędkości TruCAM II LTI 20/20. Narzędzie to jest niezwykle pomocne i skuteczne w zwalczaniu piractwa drogowego i eliminacji z ruchu kierowców stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników dróg. Już jutro 29 stycznia 2021 roku, nowe urządzenie zostanie wykorzystane w wojewódzkich działaniach policjantów ruchu drogowego pod nazwą ,,Prędkość”.

Do 26 stycznia 2021 roku policjanci tomaszowskiej drogówki posiadali na swoim wyposażeniu i wykorzystywali w codziennej służbie, łącznie trzy ręczne mierniki laserowe  marki Ultra Lyte służące do pomiaru prędkości pojazdów. Sytuacja ta zmieniła się z dniem 27 stycznia 20121 roku, gdy mundurowi  otrzymali kolejne urządzenie.

Tym razem jest to nowoczesny laserowy miernik prędkości TruCAM II LTI 20/20. Policjanci ruchu drogowego przy wykorzystaniu tego urządzenia prócz podstawowej funkcji pomiaru prędkości, będą mogli również robić zdjęcia i nagrania wideo pojazdów, których kierowcy przekroczyli prędkość, ale także ujawniać wykroczenia bez konieczności zatrzymywania kierowcy. Takie rozwiązanie umożliwia pomiar prędkości na drogach o kilku pasach ruchu w jednym kierunku oraz w miejscach, gdzie nie jest możliwe zatrzymanie pojazdu. Pozwala to na skuteczniejszą walkę z piratami drogowymi, a co za tym idzie, ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci za pomocą nowego sprzętu będą ujawniać nie tylko kierowców jadących zbyt szybko, ale również popełniających inne wykroczenia, jak przekroczenie ciągłej linii, przejazd na czerwonym świetle, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych czy nie zapinających pasów bezpieczeństwa. W nadchodzącym sezonie motocyklowym na baczności będą musieli się mieć także motocykliści, bowiem możliwości miernika są bardzo szerokie i umożliwiają identyfikację pojazdów z dużej odległości. Nowy radar nie tylko emituje wiązkę lasera, ale ma także wbudowaną kamerę oraz ekran, na którym można odtworzyć nagranie z zapisem wykroczenia i dokonanym pomiarem.

Po raz pierwszy urządzenie zostanie wykorzystane w dniu jutrzejszym, podczas wojewódzkich działań policjantów ruchu drogowego pod nazwą ,,Prądkość”.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook