Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Torba Medyczna dla OSP w Rzeczycy dzięki Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej.

Realizatorki konkursowego filmu- dh Marta Kosiacka-Bąk i dh Agata Świderek wraz z wójtem gminy dh Markiem Kaźmierczykiem oraz komendantem gminnym OSP w Rzeczycy dh Jackiem Zakrzewskim odebrali z rąk dyrektora łódzkiego oddziału ARiMR Pawła Jegiera. nagrodę w postaci torby medycznej R1 za konkursową realizację filmu promującego bezpieczne zachowania na wsi. Organizatorem konkursu pod hasłem „Bezpieczna zabawa i praca na wsi podczas wakacji” była Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomysłodawcami, realizatorami i aktorami byli druhowie z MDP wraz z opiekunami. Torba została włączona do wyposażenia OSP KSRG w Rzeczycy i służyć będzie strażakom do ratowania zdrowia i życia podczas pożarów, wypadków i innych zdarzeń.

Najważniejszym celem działalności Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Rzeczycy jest szkolenie młodych strażaków w celu włączenia ich do podziału bojowego naszej jednostki. Ale nie tylko- jest to również szereg działań wychowawczych, szkoleniowych i prewencyjnych. Stąd też pomysł na udział w konkursie organizowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pod hasłem „Bezpieczna zabawa i praca na wsi”. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu krótkiego filmu promującego bezpieczną zabawę i pracę w środowisku wiejskim.

Nasza jednostka posiada już na wyposażeniu średniego wozu bojowego Zestaw Medyczny PSP R1, który przez kilka lat użytkowania kilkadziesiąt razy był używany do pomocy przedlekarskiej poszkodowanym w pożarach, wypadkach i innych zdarzeniach. Nowa torba została włączona do wyposażenia ciężkiego wozu bojowego. Niedługo po powrocie do jednostki odbyły się pierwsze zajęcia MDP już z wykorzystaniem nowej torby.

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook