Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Troje nastolatków odpowie przed sądem za włamanie

Tomaszowscy policjanci zatrzymali trójkę nastolatków odpowiedzialnych za włamanie i kradzież przedmiotów o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Najstarszy z nich 17-letni tomaszowianin, który przestępstwa dokonał w trakcie ucieczki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego położonego na terenie województwa mazowieckiego, usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za który będzie odpowiadał jak dorosły. Jego dwójka 16-letnich kompanów tj. koleżanka i kolega będą odpowiadali za swoje czyny przed sądem rodzinnym, który zadecyduje o ich dalszym losie.

18 kwietnia 2022 roku tomaszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Tomaszowa, który padł  ofiarą włamywaczy. Pod nieobecność, właściciela nieruchomości od 10 do 18 kwietnia 2022 roku dokonano włamania do domu i splądrowania wnętrza. Skradziony został sprzęt elektroniczny, zegarki, biżuteria i pieniądze o wartości ponad 11 tyś. złotych. Na miejscu włamania zabezpieczono ślady kryminalistyczne stanowiące  dowody w sprawie.Po weryfikacji zebranych w sprawie dowodów i informacji, jako sprawcę wytypowano 17-letniego mieszkańca Tomaszowa. Z ustaleń wynikało jednak, iż powinien przebywać w ośrodku wychowawczym na terenie województwa mazowieckiego. Do poszukiwań wytypowanego nastolatka włączyli się policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Ustalono, również że prócz 17-latka we włamaniu udział brały również inne osoby tj. jego 16-letnia dziewczyna oraz jej rówieśnik. 20 kwietnia 2022 roku doszło do zatrzymania całej trójki. 17-latek mający już wcześniejsze konflikty z prawem jeszcze w dniu zatrzymania usłyszał zarzut włamania i będzie za niego odpowiadał przed sądem jak dorosły. Zebrane w sprawie materiały dotyczące 16-latków zostały przesłane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie. Policjanci odzyskali, już część ze skradzionych przedmiotów, które wrócą do prawowitego właściciela. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook