Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Trzyosobowa rodzina z Kazachstanu zamieszka w Tomaszowie Mazowieckim. Miasto przygotowało dla niej mieszkanie.

Trzyosobowa rodzina z  Kazachstanu zamieszka w Tomaszowie Mazowieckim. Miasto przygotowało dla niej mieszkanie, korzystając z pieniędzy z budżetu państwa. Lokal jest już gotowy i czeka na repatriantów.

Na wniosek prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko radni Rady Miejskiej przyjęli uchwałę w sprawie przyjęcia polskiej rodziny mieszkającej w jednej z azjatyckich republik dawnego ZSRR. W naszym mieście zamieszka trzyosobowa rodzina z Kazachstanu – małżeństwo z synem.

Gmina-miasto Tomaszów Mazowiecki otrzymała dotację w wysokości 138 tysięcy złotych na remont i wyposażenie mieszkania dla repatriantów. To lokal z zasobów miasta. Składa się z dwóch pokoi, kuchni i łazienki. Mieszkanie zostało wyremontowane i wyposażone w niezbędny sprzęt. W lokalu trwają ostatnie prace porządkowe. Miasto pomoże również repatriantom znaleźć pracę i zorganizuje dla nich lekcje z języka polskiego.

Obecnie magistrat czeka na informacje z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego o terminie przyjazdu rodziny do Tomaszowa Mazowieckiego. Przeprowadzona przez ŁUW kontrola wykazała, że mieszkanie zostało w pełni przygotowane do zamieszkania i bieżącego funkcjonowania.

Rząd RP traktuje prowadzenie akcji repatriacyjnej jako spełnienie moralnego obowiązku wynagrodzenia historycznych krzywd Rodakom pochodzącym głównie z terenów azjatyckiej części byłego ZSRR. Nowa ustawa o repatriacji umożliwia powrót do kraju tym osobom, bądź ich przodkom, które na skutek deportacji, zesłań i innych prześladowań narodowościowych i politycznych nie mogły się w Polsce nigdy osiedlić.

Czekamy na rodzinę repatriantów Czekamy na rodzinę repatriantów Czekamy na rodzinę repatriantów Czekamy na rodzinę repatriantów Czekamy na rodzinę repatriantów

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook