Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Uczniowie tomaszowskich szkół wrócili do szkolnych ław

Od 26 października 2020 r. uczyli się zdalnie. Teraz wracają do nauki częściowo stacjonarnej, częściowo online. Tomaszowskie szkoły już od kilku dni przygotowywały się na ten powrót.
 
Od 17 maja uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz liceów i techników po długiej przerwie zasiądą w szkolnych ławkach. Będą uczyć się w systemie hybrydowym do 31 maja.
 
Nasi uczniowie mieli pewne obawy jak to będzie, czy nie będzie pytania, klasówek – mówi Arkadiusz Broniarek dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim – gdy wychodzili ze szkoły po lekcjach razem z pedagog pytaliśmy jak miną dzień, byli bardzo zadowoleni, wychodzili uśmiechnięci – dodaje dyrektor.
 
W budynku szkoły, na korytarzach, podczas przerw obowiązuje noszenie maseczki, są wyznaczone miejsca do dezynfekcji rąk i przypominamy cały czas o utrzymywaniu dystansu od siebie – zapewnia dyrektor, że zrobi wszystko aby zminimalizować stres uczniom. 
 
Zmienili się wizualnie, boją się sprawdzianów, ale też odrzucenia przez rówieśników. W poniedziałek (17 maja) tomaszowscy uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz liceów i techników wracają do nauki w systemie hybrydowym. Czy powrót do szkół będzie dla nich bezbolesny? 
 
Wielu uczniów przyznało, że obawia się weryfikacji wiedzy, nadmiernej liczby sprawdzianów, gorszych stopni, ale też reżimu szkolnego, np. czy wytrzyma 45 minut na lekcji, bo zajęcia zdalne jednak trwają krócej i nie wymagały od nich tak dużej koncentracji. Jeszcze bardziej boją się odrzucenia rówieśników. Nie wszystkie przyjaźnie sprzed nauki zdalnej przetrwały tę próbę. Część uczniów przybrała na wadze, inni mają trądzik, a ponieważ dawno nie widzieli się z kolegami i koleżankami boją się tego spotkania w szkole i odrzucenia przez grupę rówieśniczą. Niektórzy uzależnili się też od komputerów i smartfonów, bo tak głównie komunikowali się przez prawie 7 miesięcy.
 
 

– Nasi uczniowie, tak jak pozostali w kraju, od 17 maja uczą się hybrydowo, a od 31 maja wszyscy wracają do szkoły z czego cieszymy się niezmiernie – mówi Justyna Kubiak dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.
– Ten najbliższy czas zamierzamy spędzić nie na uzupełnianiu braków dydaktycznych, lecz na twórczym i radosnym wzmacnianiu więzi. Dzięki dobrze zorganizowanej  pracy wychowawczej, stres związany z ponownym zmierzeniem się̨ przez uczniów z powrotem do szkoły po wielomiesięcznym nauczaniu zdalnym będzie mniejszy. Pamiętajmy, że dla niektórych młodych ludzi ten powrót może być ponad ich siły. Podstawa programowa za wiele nie ucierpi, a dzieci mogą̨ zyskać́ wiele: spokój, zaufanie i wiarę̨ we własne możliwości.

SP 8 podjęła szereg działań, aby powrót do szkoły był przyjemny, szkoła bierze udział w akcji „Tydzień Ulgi” i weszła we współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim, mówiąc tym samym stop klasówkom, pracom domowym i odpytywaniu. Przed powrotem dzieci do placówki nauczyciele skorzystali z  prelekcji, e-booków  w ramach kampanii „Szkoła od nowa”, a dziś 18 maja została zaplanowana rada pedagogiczna z psycholog Katarzyną Tomalą w temacie „Jak bez lęku wrócić do szkoły po nauczaniu zdalnym?”

Wierzymy, że najbliższy czas będzie okazją do ponownej integracji grup rówieśniczych, co z pewnością zaowocuje w przyszłym roku szkolnym, nie tylko mniejszymi problemami natury psychologiczno – pedagogicznej lecz również edukacyjnymi. Jesteśmy szczęśliwi że znów możemy być́ razem – podsumowuje dyrektor szkoły.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook