Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ujazd. Wizyta architektów przestrzeni

W piątek w Zespole Parkowo-Pałacowym w Ujeździe gościliśmy dużą grupę architektów, która żywo interesowała się historią tego najcenniejszego zabytku w Ujeździe. Wycieczkę oprowadzał instruktor GOK Jarosław Cielebon – historyk, który w GOK’u prowadzi kółko historyczne oraz Wojciech Kocięba, Kierownik CUW, wieloletni dyrektor szkoły w Ujeździe, pasjonat i znawca historii lokalnej. W imieniu władz gminnych gości witała Sekretarz Gminy Ujazd Barbara Wojtaszek.

Goście żywo interesowali się historią pałacu, sposobem jego ratowania przez obecnego właściciela – Stanisława Najdra i zachwycali się położeniem zabytku wśród pięknego, również zabytkowego parku. Wyrażali również uznanie dla współpracy między właścicielem pałacu a gminą Ujazd, czego wyrazem w najbliższym czasie będzie chociażby organizacja w parku dożynek powiatowych w sierpniu bieżącego roku.

Źródło: www.ujazd.com.pl

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook